Сіті-брейк (від англійських слів city та break) – коротка мандрівка-пауза у нове місто, розповідає 24 Канал. Зазвичай така подорож триває 2 – 3 дні.
Зверніть увагу Українці можуть отримати допомогу на оренду житла в Польщі: як її отримати
Міжнародний сервіс грошових переказів TransferGo розібрався, у яких містах ЄС найкраще провести сіті-брейк. Свій варіант можна обрати на будь-який смак та бюджет.
Чому сіті-брейк – ідеальна тревел-можливість
- Не вимагає тривалого планування. Родзинка сіті-брейк полягає саме у її спонтанності. Йдеться про ситуацію, коли закінчуєш роботу ввечері у п'ятницю й раптом думаєш: "А чому б на вихідних не випити кави у Відні? Чи піти на вечірку в Амстердамі?".
- Можна подорожувати без відпустки. Адже зазвичай її потрібно планувати завчасно, узгодити деталі на роботі й закрити всі дедлайни. Натомість сіті-брейк дає можливість влаштувати мінімандрівку на вихідні.
- Доволі бюджетно. Декілька днів у місті – завжди дешевший варіант, аніж повноцінна відпустка там.
- Дозволяє частіше мандрувати. Більшість людей мають фіксований час відпусток. А от влаштовувати для себе сіті-брейк можна стільки, скільки душа забажає, хоч щовихідних.
Які міста ЄС – ідеальний варіант для сіті-брейк
Інсбрук (Австрія)
Затишне альпійське містечко у самому серці Тіролю. Колись там відпочивали представники австрійської імператорської родини, а зараз – туристи з різних куточків світу.
Інсбрук – дуже камерне місто. Воно славиться особливою атмосферою: здається, що затишні вулички телепортувалися з якоїсь романтичної казки. Чого тільки вартує будинок Хелблінга або Золотий дах.
Must visit локація в Інсбруці – місцевий Гофбурґ. Він трішки менший, аніж у Відні, однак вирізняється красою та величчю. Потрапити у внутрішній дворик палацу може кожен охочий. Однак щоб зайти всередину, доведеться придбати квиток. В Гофбурзі туристи можуть відвідати апартаменти Марії Терезії та імператриці Сіссі.
Також однією із найвідоміших локацій тут є будинок, у якому зупинявся композитор Вольфганг Амадей Моцарт. Він залишив свій слід в історії усіх найбільших міст Австрії. Мандруючи цією країною, можна зібрати власну колекцію моцартівських місць.
Інсбрук – ідеальний варіант для сіті-брейк / Unsplash
Місцева кухня – типово австрійська. Штрудель, шніцель та торт "Захер" можна скуштувати фактично у кожному закладі. Однак близькість Італії зробила свій внесок у розвиток гастротуризму до Інсбрука. Там можна скуштувати найсмачнішу піцу та пасту й запити їх аперолем. А далі – взяти з собою джелато й піти гуляти вуличками міста. Окрім того, у місцевих крамничках продають джеми та соуси з альпійських ягід, а також гірські чаї.
До слова, травень – чудовий час для візиту до Інсбрука. На вершинах Альп ще біліє сніг, а біля підніжжя гір квітнуть троянди. У місті вже тепло (20+ градусів), водночас літня спека ще не почалася.
Варто зауважити, що Тіроль – одна з найбагатших земель Австрії, тому на дуже бюджетний відпочинок розраховувати не варто. Водночас в Інсбруці можна чудово провести час й не за всі гроші світу.
Якщо орендувати на день автомобіль, можна ще й влаштувати собі мінімандрівку у Доломітові Альпи, розташовані зовсім поруч. Зокрема, відвідати озера Добб'яко та Брайс.
Прага (Чехія)
Наймістичніша європейська столиця. Місцеві вулички бережуть древні легенди, а особливі місця здійснюють бажання. Прогулянка старим містом нагадує мандрівку часом: відчуваєш себе у найрізноманітніших епохах, які застала Злата Прага.
Туристів попереджають: одного разу побувавши у Празі, неодмінно захочеться повертатися туди знову і знову. Місто прекрасне у будь-яку пору року і є справжньою класикою для сіті-брейк.
Серед must visit локацій у Празі:
- Празький град – резиденція королів та президентів, один із найбільших замкових комплексів у світі. Локація для найкрасивіших міських ярмарків. Місце, яке береже найкоштовніші чеські скарби;
- Собор Святого Віта – головна святиня країни. Витвір готичного та неоготичного мистецтва. Символ країни. Усипальниця богемських правителів;
- Золота вуличка (вхід на неї – платний);
- Староміська площа;
- Карлів міст.
Туристам рекомендують забути про все й хоча б на декілька днів загубитися у лабіринтах вуличок старої Праги. Вони пахнуть паленим цукром, корицею, вином та пивом. Зрештою, дороги самі виведуть на берег Влтави, темні води якої бережуть чимало таємниць.
Охочі полоскотати собі нерви можуть замовити вечірню екскурсію. Найчастіше її проводить празька "відьма". Акторка-гід із запаленим ліхтариком у руці знайомить туристів із наймістичнішими локаціями Праги. У процесі вона ділиться захопливими історіями "з власного життя". У її спогадах з'являються королі, лицарі, кати та навіть Казанова, який встиг зробити свій внесок в історію Праги.
Прага – одне з найромантичніших міст світу / Unsplash
Місцева кухня у Празі заслуговує максимальної уваги. Зокрема, варто скуштувати рульку та кнедлики й запити їх місцевим вином або пивом. А на десерт неодмінно придбайте у вуличних торговців ароматний трдельник.
Варто зауважити, що Прага є одним із найбезпечніших міст Європи. Зокрема, для жінок, які подорожують наодинці. Усе тому, що там доволі низький рівень злочинності. Водночас кишенькових злодіїв все одно варто остерігатися. Наприклад, вони чатують на туристів на Карловому мосту.
Приємний бонус: Прага входить до рейтингу найдешевших для туристів міст ЄС. Там можна якісно відпочити навіть з малим бюджетом.
Гданськ (Польща)
Північна перлина Польщі. Під час Другої світової війни місто фактично перетворилося на руїну. Однак зараз величний та прекрасний Гданськ, відбудований з любов'ю та максимальною повагою до історії, не поступається своєю атмосферою старовини іншим європейським містам.
Гданськ відомий своїми кольоровими будиночками, дахами з червоної черепиці та гострими шпилями. Туристи зауважують, що подекуди місто нагадує Амстердам або Копенгаген. Водночас Гданськ вирізняється яскравою індивідуальністю.
Під час сіті-брейк у Гданську варто:
- відвідати Маріацький костел;
- прогулятися старим містом;
- кинути монетку на щастя у фонтан Нептуна;
- розглянути всі зображення на казкових будиночках;
- покататися на піратському кораблі річкою Мотлава;
- придбати квиток на оглядове колесо й подивитися на місто із висоти пташиного польоту;
- помилуватися прикрасами з бурштину, які продають на вулиці Довгій.
Окрім того, якщо є трохи часу, можна сісти на електричку й доїхати до міста Сопот, розташованого на березі Балтійського моря. Дорога займе близько 20 хвилин.
Під час мандрівки до Гданська варто неодмінно спробувати страви з морепродуктів. Їх подають у більшості місцевих ресторанів. Окрім того, любов'ю з першого шматочка точно стануть пляцки, ковбаски та польські бабки.
Відпочинок у Гданську можна адаптувати під свій бюджет. Місто дає можливість провести час як розкішно, так і доволі економно.
Гданськ неможливо не полюбити / Unsplash
Брашов (Румунія)
Найкрасивіше місто таємничої Трансильванії. До слова, одне з найбільш недооцінених у світі серед туристів. Присвятивши йому сіті-брейк, можна пошкодувати лише про одне – що не приїхали сюди раніше.
Брашов може похвалитися фантастичними пейзажами (зовсім поруч – древні й могутні Карпати) та чудовою архітектурою, яка поєднала у собі стилі різних культур. Старе місто нагадує музей просто неба. Готичні храми й будиночки під червоними дахами створюють загадкову та водночас затишну атмосферу.
Окрім того, усього за 30 кілометрів від Брашова розташований замок Бран. Так-так, саме той, де декілька разів зупинявся Влад Цепеш (прототип Дракули). Місцеві жителі охоче продають вампірські сувеніри й розповідають історії, які лоскочуть нерви. Дістатися з Брашова до Брана доволі просто. За цим маршрутом курсують автобуси. Ще один варіант – замовити таксі.
А повернувшись до Брашова, можна влаштувати собі гастродень. Місто має багато ресторанів, де можна скуштувати страви румунської кухні, та чимало кав'ярень із найсмачнішою кавою. Також неодмінно варто продегустувати місцеве вино.
Загадковий Брашов змушує повірити, що всі легенди правдиві / Unsplash
Мандрівників закликають: плануючи сіті-брейк, варто розглядати різні варіанти й давати шанс містам, які ніколи не були вашою тревел-мрією. Вони можуть приємно здивувати. Європа – прекрасна й різноманітна і на всі 100% готова до туристичного сезону.