Чимало польських фондів пропонують українцям допомогу, зокрема і матеріальну. Так, нещодавно фонд Habitat for Humanity Poland започаткував програму "Крок Додому". Яку допомогу надають у рамках проєкту та як стати учасником, розповідає міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo.

Читайте також Традиційні банки чи сучасні альтернативи: огляд популярних способів переказу коштів з Польщі

"Крок Додому" для українців у Польщі

Благодійний фонд Habitat for Humanity Poland оголосив про нову ініціативу з надання фінансової допомоги українським сім'ям, які шукають притулку в Польщі.

Зокрема, фонд пропонує допомогу в пошуку та організації оренди житла, а також надання дофінансування. Крім цього, у рамках ініціативи "Крок Додому" надаватимуть інформаційну підтримку.

Участь у програмі можуть взяти українці, які:

 • мають документальне підтвердження перетину кордону після 24 лютого 2022 року;
 • перебувають на території Польщі;
 • готові здійснювати оренду житла протягом не менше ніж 12 місяців;
 • мають мінімальний дохід домогосподарства (залежно від регіону від 3 000 до 4 500 злотих);
 • належать до категорій осіб, які особливо наражені на ризик втрати житла.

"Крок Додому" для українців доступний на всій території Польщі. Послуги, що надаються в межах цієї програми, пропонують безплатно, хоча учасники повинні будуть взяти на себе частину витрат, пов'язаних з орендою житла.

Як подати заявку

Коли українці шукають фінансову допомогу для оренди житла в Польщі, першим кроком стане заповнення реєстраційної анкети програми.

Як подати заявку на програму "Крок Додому" у Польщі / Фото Unsplash

Фонд рекомендує заповнювати заявку на участь у програмі не раніше, ніж за 31 день до запланованої дати початку оренди. Час очікування на верифікацію складає приблизно 7 днів і може залежати від поточної кількості звернень.

Комунікація з учасниками програми здійснюватиметься за допомогою електронної пошти та телефону. Українцям буде потрібно розглянути пропозиції, контактувати з орендодавцями та Habitat Poland, а також оглядати потенційні варіанти житла.

Допомога, яку можуть отримати українці у рамках “Крок Додому”

 • Пошук житла: допомога у самостійному пошуку житла за допомогою мініпосібника. Можливість скористатися дистанційними послугами агента з нерухомості й додаткова компенсація за його допомогу.

 • Фінансова підтримка: можливість отримати додаткове фінансування для депозиту, а також часткову компенсацію витрат на оренду житла.

 • Укладення договору оренди: доступ до зразків договорів оренди, можливість цифрового підпису договорів за допомогою мобільного телефону, а також послуги перекладача для спілкування з орендодавцями.

 • Також доступне страхування для учасника програми та власника житла. Для додаткової зручності пропонують і нотаріальні послуги.

 • Покращення життєвої ситуації: можливість отримати додаткове фінансування на мовні курси, професійну підготовку та догляд за дітьми.

Крім того, кожен учасник програми може отримати ​​​​інформаційну підтримку та перенаправлення до допоміжних служб.

Українці можуть отримати довиплати до орендної плати в Польщі
Українці можуть отримати довиплату до орендної плати в Польщі / Фото Unsplash

Що потрібно від українців

Очевидно, програма не може працювати лише в одну сторону, тому є й вимоги до українців. Серед них:

 • перебування в місті, де людина шукає квартиру;
 • наявність вільного часу, наприклад, для огляду квартир;
 • оперативна комунікація з Habitat Poland;
 • надання правдивої та актуальної інформації про свою житлову ситуацію.

Важливо зазначити, що участь у програмі "Крок Додому" закінчується, коли термін оренди житла сплив. Втім, це може статися й раніше – у випадку, якщо учасники програми порушують правила та умови участі.

До слова, Німеччина також є однією з найпопулярніших країн серед українців. Найгарячішим питанням для них є оренда комфортного та бюджетного помешкання – що варто знати, щоб пошук житла був легким та спокійним процесом.