Що варто знати про водіння в лісі у Польщі

Правила на дорогах загального користування зрозумілі – ми можемо їздити практично будь-якою дорогою, де, звісно, це не заборонено відповідними знаками. А ось у випадку з лісами все навпаки. У лісі можна пересуватися тільки спеціально визначеними дорогами і паркуватися в спеціальних місцях, а їздити лісами, як правило, заборонено.

Варте уваги Медичні послуги в Польщі: як купити ліки за рецептом та інші корисні поради

Який штраф для водія за в'їзд до лісу

У лісах Польщі лісничий має право зупиняти транспортні засоби та перевіряти водіїв. Ба більше, охоронець може ще й покарати штрафом. Так, Лісова охорона може виписати штраф на суму від 20 до 500 злотих. Штрафних балів за в'їзд до лісу не буде.

Максимальний штраф зустрічається рідко і призначений для водіїв, які свідомо нищать ліс. Штраф у 500 злотих також буває, коли водій сперечається з лісничим і відмовляється виконувати його вказівки. Наприклад, з'їхати з лісової дороги, якою заборонено їздити. Однак у більшості випадків штрафи значно менші. Найчастіше водії порушують правила через банальне незнання.

Для боротьби з несвідомими водіями лісники активно використовують камери стеження. Їх можуть розміщувати на годівницях, на верхівках дерев, у кущах або занедбаних дуплах.

Вам може бути цікаво – Що для поляків означає особливий статус в Україні: дивіться пояснення у відео