Скоро можливість носити зброю з метою самозахисту матимуть також громадяни Чехії – палата депутатів республіки прийняла відповідну поправку до Хартії основних прав та свобод. Тепер закон повинні ухвалити у сенаті.

Цікаво Переїзд у нову країну – це важко, – українка про еміграцію за кордон та возз'єднання сім'ї

Деталі нововведення

Хартія міститиме нове положення, за яким громадянам гарантуватиметься право захищати власне життя та життя інших людей вогнепальною зброєю.

У Чехії щороку збільшується кількість населення, яке вже володіє чи бажає отримати дозвіл на зброю. Наразі необхідні ліцензії мають 300 тисяч громадян республіки.

До теми Як іноземцю отримати дозвіл на зброю у Польщі

Петицію з проханням дозволити використання зброї для самозахисту підписали 102 тисячі громадян країни. Критично до такого рішення поставився Європейський Союз – комісія вказала на сприяння таким чином розвитку тероризму.

Однак влада Чехії назвала застереження безпідставними – на їх думку, терористи зазвичай використовують саме незаконно отриману зброю.

У ЄС переконані, що легалізація зброї сприяє розвитку тероризму / Фото Pexels

Цікаві факти про зброю

  • громадяни Норвегії, які проживають на островах архіпелагу Шпіцберген, зобов'язані мати зброю, щоб захищатись у разі нападу білих ведмедів;
  • у Молдові ліцензія анулюється та не відновлюється, якщо громадянин випадково втратив зброю зі своєї провини;
  • чиновники Гватемали мають пільги на купівлю зброї;
  • населення Ємену не потребує жодних ліцензій та може вільно придбати вогнепальну зброю;
  • в Люксембурзі введено повну заборону на всі види вогнепальної зброї, навіть з метою мисливства;
  • в одній із найбільш озброєних країн Європи Швейцарії від вогнепальної зброї щороку помирає близько 250 людей, 90% з яких – випадки самогубства.

Більшість випадків смерті від вогнепальної зброї у Швейцарії – самогубства / Фото Pexels