Водночас кіберзлочинці користуються цим та знову і знову знаходять способи, як обібрати гаманці людей. Які найпоширеніші варіанти використовують шахраї в Інтернеті та як зберегти свої гроші, розповідає сервіс TransferGo.

Читайте також Переказ грошей в Україну з-за кордону: що треба знати

Види шахрайства

У гонитві за легкою наживою зловмисники використовують різні способи обману. Серед найпоширеніших видів шахрайства:

  • фішинг: шахраї намагаються виманити ваші дані під виглядом банку шляхом розсилки повідомлень такого змісту: Ваш рахунок заблокований, Ваша карта анульована тощо;
  • вішинг: шахрай під виглядом банківського працівника намагається виманити дані про банківський рахунок;
  • шкідливе програмне забезпечення, яке встановлюється після переходу на посилання з отриманого SMS або електронного листа;
  • шахрайство з банківськими картками, яке полягає у фішингу даних картки на ненадійних вебсайтах;
  • "повідомлення від друга": шахраї видають себе за друзів і просять надіслати їм переказ за допомогою BLIK-коду (6-значний код для грошових транзакцій, що генерується в мобільних додатках польських банків), також можуть надіслати посилання на швидкий переказ;
  • підроблені магазини та реклама: зловмисники залучають знижками та акціями на підроблені онлайн-магазини та під час оформлення покупки крадуть банківські реквізити;
  • шахрайство з криптовалютою – шахраї змушують перерахувати гроші на свій рахунок;


Шахрайство з криптовалютою / Фото Pexels

  • заміна SIM-карти: в салоні мобільних телефонів зловмисник, видаючи себе за власника SIM-картки, просить замінити її - так оператор блокує стару карту і видає шахраю дублікат.

Як не потрапити "на гачок" шахраїв в Інтернеті

Дотримання кількох простих рекомендацій дозволить зберегти фінанси та не стати жертвою зловмисників.

  • Здійснення фінансових операцій онлайн

Ніколи не повідомляйте свої дані для входу до облікового запису третім особам. Використовуйте різні надійні паролі для різних облікових записів. Регулярно змінюйте паролі на вебсайтах, якими ви користуєтесь. Під час входу завжди перевіряйте точну адресу вебсайту, на який переходите, перш ніж вводити будь-які дані. Пам'ятайте, що для онлайн-банкінгу характерне зашифроване з'єднання, оскільки воно забезпечує більший захист.

Якщо ви потрапили на підозрілий вебсайт, не надавайте особисті дані, наприклад, номер кредитної картки. Подбайте про безпеку комп'ютера та встановіть хорошу антивірусну програму. Використовуючи загальнодоступні пристрої, завжди виходьте з усіх облікових записів, які використовуються під час сеансу, й очищайте історію браузерів. Здійснюючи онлайн-транзакції, завжди перевіряйте підтвердження електронною поштою.

Не натискайте на підозрілі посилання. Переконайтеся, що суми, списані з вашого рахунку, відповідають сумам, які стягуються за отриманими рахунками. Якщо ви втратите картку, негайно заблокуйте її. Якщо ви втратите телефон, негайно вийдіть зі всіх облікових записів і змініть паролі.


Що робити, аби не потрапити "на гачок" шахраям в Інтернеті / Фото slovoidilo.ua

  • Покупки в Інтернеті

Купуйте в онлайн магазинах, яким ви довіряєте. Ознайомтеся з відгуками перед покупкою в інтернет-магазині. Якщо можливо, перевірте, чи магазин має значок, наприклад Trusted Shops або Trustpilot. Перегляньте, чи пропонує магазин безпечні платежі.

Перш ніж підтверджувати будь-яку транзакцію, уважно ознайомтеся з деталями. Пам'ятайте, що вам не потрібно ділитися всіма даними, а лише тими, які потрібні для завершення транзакції. Ніколи не вводьте дані своєї картки поза безпечною платіжною сторінкою. Нікому не надсилайте дані картки або її фотографії. Ніколи не повідомляйте PIN-код вашої банківської картки.

  • Використання онлайн-сервісів

Щодня люди використовують велику кількість онлайн-сервісів: замовлення їжі онлайн, використання транспортних програм та інше. Завжди перевіряйте, що ви не вводите свій логін та банківські дані на підозрілих сайтах.

Водночас про безпеку коштів своїх клієнтів піклуються також фінансові онлайн-сервіси. Так, вас можуть попросити надати певну інформацію. Наприклад, сервіс переказу грошей TransferGo при переказі великих сум запитує підтвердження походження коштів, тобто документи, що доводять легітимність джерела грошей, наприклад, банківські виписки, платіжні довідки, контракти тощо. А також після другої транзакції вас можуть попросити верифікувати свою особу та надіслати фото документа, що засвідчує особу.

Зверніть увагу 10 корисних статей у блозі TransferGo: вони точно стануть в пригоді

Такий метод – один із способів боротьби з фінансовим шахрайством. Наприклад, деяким банкам Великої Британії довелося запровадити функцію "підтвердження одержувача", аби повністю захистити свої фінанси.

Чи безпечні перекази за допомогою TransferGo?

Сервіс TransferGo має відповідну ліцензію і, щоб захистити вас і зберегти ваші гроші, дотримується суворих правил, встановлених регуляторами.

Користуватися TransferGo безпечно та легко / Фото інстаграм TransferGo

Компанія працює відповідно до нормативних актів ЄС, а також вимог Управління з фінансового контролю (FCA) у Великій Британії, Банку Литви та інших установ. Тут можна дізнатися докладніше про безпекову політику TransferGo. Також ви можете перевірити відгуки про TransferGo на Trustpilot.