Чимало українців заради додаткового заробітку вирушають до скандинавських країн, які займають передові позиції у рейтингах за рівнем оплати праці. Міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo розповідає все, що треба знати про сезонну роботу у Скандинавії.

Читайте також Сезонна робота в Польщі: популярні вакансії та умови праці

Сезонна робота у Скандинавії

До скандинавських країн належать Норвегія, Швеція, Фінляндія, Данія та Ісландія. Цей напрямок дуже популярний для тих людей, хто прагне працевлаштуватись за кордоном. Адже тут заробітні плати вищі, ніж в інших європейських країнах, а умови роботи – вигідніші.

У Скандинавії часто пропонують і сезонну зайнятість для тих, хто прагне підзаробити грошей на час відпустки чи просто не шукає собі постійного місця роботи.

Основні відмінності у роботі

У скандинавських країнах є певні особливості робочого процесу, які часто можуть здивувати українців. Зокрема:

  • Відсутність понаднормових годин. У цих державах домінує родинна політика. Наприклад, у Швеції категорично забороняється залишатись на місці праці після завершення робочого часу.
  • Немає культури звільнення. Якщо когось вже взяли на роботу, то через активну позицію профспілок роботодавець практично не зможе його звільнити. Керівнику буде легше перевести вас на іншу посаду або почекати, поки ви не захочете піти з компанії самі.
  • Дружба на роботі – рідкісне явище. Скандинави на перше місце завжди ставлять родину, тому не варто ображатись, якщо співробітник відмовляється піти з вами в кафе після роботи.
  • Усний договір. Рівень довіри до державних служб та роботодавців у країнах Скандинавії надзвичайно високий. Тут є абсолютно звичайним явищем, якщо вам скажуть, що трудовий договір укладається усно. Але, звісно, можна попросити про письмовий варіант і вам без проблем його нададуть.

Основні відмінності роботи у Скандинавських країнах

Особливості роботи у скандинавських країнах / Фото Unsplash

Куди можна працевлаштуватися на сезон у Скандинавії

У кожній зі скандинавських країн є безліч галузей, де не вистачає робочої сили. Зазвичай саме фізичну працю й пропонують сезонним робітникам. Найбільше вакансій є в сільськогосподарській сфері, але можна знайти роботу і в містах.

Список популярних галузей, де беруть на роботу іноземців:

  • сільське господарство (робота на фермі);
  • будівництво (електрики, сантехніки, зварювальники, фізичні працівники);
  • догляд за літніми людьми;
  • виробництво (робота на складі);
  • гастрономія та готелі (кухарі, бармени, адміністратори, офіціанти, прибиральний персонал тощо).

У скандинавських державах цілком реально знайти різні види зайнятості у залежності від потреб та можливостей людини.

Норвегія

У Норвегію українців запрошують на термін до 3-х місяців для збору врожаю, праці на тваринницьких фермах, обрізки дерев в садах, прополювання, заготівлі сіна. У списку вакансій також є робота з перероблення риби, зокрема на плавзаводах.

Швеція

Фермерські господарства приймають українців і у Швеції. Договір укладається на 2 – 3 місяці, працювати доводиться в полі або теплиці 6 днів на тиждень по 8 – 12 годин.

Які сезонні роботи є найпопулярнішими у Скандинавії

Які сезонні роботи є найпопулярнішими у Скандинавії​ / Фото Unsplash

Фінляндія

У Фінляндії добре заробляють на зборі ягід (морошки, полуниці, чорниці, малини). Поїздка на таку роботу зазвичай займає від 2 тижнів до місяця. Збір лісових ягід і грибів оплачується вище, але це заняття доволі важке і розраховане на людей в хорошій фізичній формі.

Заробіток у Скандинавії

Заробіток у всіх скандинавських країнах інколи вдвічі перевищує оплату праці в будь-якій іншій частині Європи. Водночас не слід забувати про високі ціни на життя та податки.

Зауважте Сезонна робота в Німеччині: найпопулярніші галузі та тонкощі працевлаштування

До слова, практично у всіх цих країнах немає чітко зафіксованої мінімальної зарплати. За розмір вашого заробітку відповідає профспілка. Середня платня в найпопулярніших галузях у Скандинавії виглядає так:

  • Норвегія: робота в полі – 2900 – 3200 євро, офіціант – 3400 євро, прибирання – 3300 євро, будівництво – 3400 євро;
  • Швеція: робота в полі – 1900 – 2200 євро, офіціант – 2200 євро, прибирання – 2200 євро, будівництво – 2400 євро;
  • Данія: робота в полі – 17 євро за годину, офіціант – 18 євро за годину, прибирання – 17 євро за годину, будівництво – 22 євро за годину;
  • Фінляндія: робота в полі – 12 євро за годину, офіціант – 15 євро за годину, прибирання – 13 євро за годину, будівництво – 14 – 15 євро за годину;
  • Ісландія: робота в полі – 3900 євро, офіціант – 2740 євро, прибирання – 1900 євро, будівництво – 4000 євро.