Існує чимало нюансів, які варто врахувати при влаштуванні на такий вид роботи. Закордон 24 разом із міжнародним сервісом з переказу коштів TransferGo розповідає все, що треба знати про сезонну роботу в Польщі.

До теми Сезонна робота в Німеччині: найпопулярніші галузі та тонкощі працевлаштування

Сезонна робота: переваги та недоліки

Сезонна робота – це вакансії, які мають попит і виникають лише в певний сезон, але не діють цілий рік. Обирають такі посади люди, в яких є вільний час і бажання трохи заробити. Наприклад, студенти або вчителі, які можуть влаштуватися на таку роботу влітку.

Здебільшого в різних країнах, зокрема і в Польщі, найпоширенішим є збір врожаю на полі. Втім, як і в будь-якої іншої роботи, у сезонної є як плюси, так і мінуси. Зокрема:

Переваги сезонної роботи:

  • можливість короткострокового підробітку;
  • можна працювати без особливого досвіду і кваліфікації;
  • змога покращити мовні навички чи вивчити польську мову;
  • великий вибір вакансій;
  • можливість помандрувати європейськими містами.

Недоліки:

  • це важка фізична праця;
  • є ризик невиплати заробітної плати через неперевірені агенції з працевлаштування;
  • подекуди некомфортні умови праці, адже працювати надворі доводиться за будь-якої погоди;
  • короткі перерви (часто робота триває близько 12 годин з невеликою паузою на обід);
  • інколи вводяться штрафи через невиконані плани та норми.

Переваги і недоліки сезонної роботи в Польщі

Переваги та недоліки сезонної роботи в Польщі / Фото Unsplash

Найпоширеніші вакансії:

  • сільське господарство (збір різного виду врожаю) – посідає перше місце;
  • ​серед жінок найпопулярнішими є вакансії доглядальниць за людьми похилого віку, прибиральниць, офіціанток й помічниць кухарів в ресторанах;
  • серед чоловіків – водії, будівельники, кухарі та прибиральники;
  • варіанти для пар – працівники на заводи, в ресторани, екскурсоводи та реалізатори.

Розмір оплати праці залежить від роботодавця і самої вакансії. Тож по приїзду на роботу відразу уточнюйте, на яку зарплату ви можете розраховувати і які штрафні санкції можуть бути застосовані та в яких випадках. У середньому можете претендувати на зарплату в межах 2 – 2,5 тисячі злотих на місяць.

Що роботодавці пропонують цьогоріч

Найбільш популярною сезонною роботою в Польщі є праця в полі. Зокрема, роботодавці пропонують зайнятість, пов’язану з вирощуванням та збором ягід, огірків, капусти, яблук та ще безлічі іншої городини. Водночас варто врахувати, що однією з найлегших сезонних робіт є збір лохини.

Вже відомо, що цього року буде набір на найбільші плантації по вирощуванню ягід. Для українців та не тільки на сезон готують тисячі робочих місць,
– зазначили в агенції праці "Перша Віза", яка на ринку вже майже 8 років.

Повідомляється, що жінки, чоловіки та сімейні пари зможуть отримати просту роботу з гідною заробітною платою. Найбільша перевага таких сезонних вакансій – безкоштовне житло та групові доїзди з трьох міст України: Львова, Івано-Франківська та Рівного.

Українців довезуть до місця призначення у Польщі

Українців довезуть до місця призначення у Польщі / Фото Unsplash

По приїзду на заробітчан у Польщі чекатиме координатор, який повністю займатиметься опікою та поселенням працівника. На відміну від більшості сезонних робіт, людина отримує комфортні умови проживання.

Це велика рідкість, що агенції з працевлаштування так піклуються про своїх клієнтів. Тому, коли окремі компанії займаються конкретними напрямами, ми беремо на себе відповідальність як за роботу, так і за оформлення віз, страховок та інших необхідних документів для легалізації за кордоном,
– підкреслили в агенції.

Зверніть увагу Які роботи найбільш поширені у Польщі серед українських біженців: перелік

Водночас є вакансії для заробітчан не лише на роботу в полі: агенції можуть робити термінові набори. Такі пропозиції будуть привабливішими для тих, хто шукає роботу вже і зараз. Проте варто врахувати, що терміновий набір спрогнозувати заздалегідь практично неможливо, тому всі питання про пропозиції на ринку праці варто уточнювати у менеджерів (консультації при цьому є безкоштовними).