В Румунії чайові включатимуть до чеків в ресторанах

Парламент Румунії також встановив максимальну суму чайових в розмірі 15% від суми чеку, яку можна залишити офіціанту. Нововведення почнуть діяти з 1 січня 2023 року.

Може зацікавити Індекс житла і харчів: у скільки обійдеться життя в різних країнах світу

Згідно із законопроєктом, який підтримали 189 румунських депутатів, чайові визначаються як "будь-яка грошова сума, добровільно запропонована споживачем додатково до винагороди за товари чи послуги", які надаються в барах і ресторанах.

Клієнти закладів самі можуть встановити рівень чайових у межах до 15% від вартості чека. Вони виносяться окремим пунктом під час оплати й підлягатимуть окремому оподаткуванню.

При цьому власники барів і ресторанів самі визначають, як чайові будуть розподілятися між їхніми працівниками. Водночас чайові не вважаються частиною доходів у податковій звітності, а їхній розподіл – витратами.

Зазначається, що суб'єктам господарювання забороняється в будь-якій формі обумовлювати доставку товарів або надання послуг обов'язковим наданням чайових. Як виняток, при доставці продукції додому покупцям суб'єкти господарювання не зобов'язані вказувати чайові у квитанції.

За невиконання закону передбачається штраф у розмірі від 2 000 до 4 000 румунських лей (приблизно від 16 до 32 000 гривень).