Робота у Нідерландах: які вакансії пропонують для українців

22 листопада 2023, 16:10
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Джерело:

TransferGo

Українці все частіше обирають для проживання країни Західної Європи. З вересня цього року значне зростання кількості переселенців спостерігається, зокрема, у Нідерландах. Очевидно, це пов'язано з хорошими умовами працевлаштування в межах країни.

Нідерландські працедавці пропонують вищі заробітні плати, ніж їхні колеги з країн Східної Європи. Тому не дивно, що інтерес саме до цієї держави такий високий. Тож, які вакансії можна знайти та скільки вдасться заробити без знання мови, розповідає міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo.

Читайте також Країни Європи готуються скоротити допомогу українцям: чого чекати у 2024 році

Ринок праці у Нідерландах 

Нідерланди з легкістю можуть похвалитися величезною кількістю освічених і відданих своїй справі людей. Місцеві навчальні заклади дотримуються суворих стандартів, даючи випускникам практичні навички, які можна застосувати всередині країни. Відповідно і рівень безробіття у Нідерландах надзвичайно низький. 

Пошук роботи поза межами батьківщини майже не розглядається. Утім, інтерес до переїзду в Нідерланди та працевлаштування тут часто проявляють громадяни сусідніх країн. Окрім високооплачуваної роботи на їхнє рішення впливає високорозвинена інфраструктура, соціальні гарантії та загалом високий рівень життя. Втім, як і в кожній країні, працівників завжди бракує, тому місцевий ринок праці пропонує чимало вакансій і для іноземців.

Найбільш потрібними є спеціалісти в галузях: 

  • медицини та охорони здоров'я (доглядальники, стоматологи, психіатри);
  • інформаційних і комунікаційних технологій;
  • інженерії (проєктувальники, гідротехніки, механіки, технічні фахівці);
  • будівництва (напрямок еко- та адаптивних до кліматичних умов споруд);
  • поновлюваних джерел енергії;
  • аграрного сектору та сільського господарства.

Також в Нідерландах раді представникам творчих професій: художникам, архітекторам, дизайнерам та ілюстраторам.

В Нідерландах є потреба у фахівцях інформаційних і комунікаційних технологій / Фото Unsplash

Робота у Нідерландах: особливості

  • Отримати доступ до роботи можна тільки після легалізації

У Нідерландах процес легалізації фізичних осіб розпочинається з отримання номера BSN, який служить ідентифікаційним кодом. Також потрібно оформити тимчасовий захист у формі наклейки на паспорт. Його видає Служба імміграції та натуралізації Нідерландів (IND). Як правило, ця процедура триває протягом одного місяця. Після цього українці можуть подаватися на будь-які вакансії без додаткових дозволів.

Зауважимо, отримати статус тимчасового захисту в Нідерландах можуть українці, які проживали в Україні до 26 листопада 2021 року, а також ті особи, які на законних підставах перебували в країні на момент початку повномасштабного вторгнення.

Важливо, щоб станом на 22 лютого 2022 року, люди, які претендують на легалізацію, не мали жодних активних робочих віз або дозволів на проживання в інших країнах Європейського Союзу. 

  • Для іноземців встановлюють вікові обмеження

Люди у Нідерландах часто продовжують свою професійну кар'єру до 75 років. Тому ринок праці насичений чималою кількістю старших осіб. Щоб врегулювати цей момент, роботодавці запровадили вікові обмеження. Однак націлені вони виключно на іноземців.

Може зацікавити Робота для українців у Чехії: де краще шукати та які вакансії пропонують

Так, більшість можливостей працевлаштування, доступних для іноземців, накладають вікове обмеження, яке зазвичай коливається в діапазоні 45 – 50 років.

Тому українці віком від 45 років, які мігрували до Нідерландів, стикаються зі значними проблемами в пошуках роботи. Як наслідок, чимало із них змушені або повертатися в Україну, або шукати прихистку в інших країнах ЄС.

  • Знадобляться і водійські права

В українців, особливо жінок, часто відсутні водійські посвідчення. Також переселенці стикаються зі страхом кермувати за кордоном. Це може виявитися проблемою, адже відстань між робочим центром і житловими районами становить близько 8 – 10 кілометрів, а подекуди навіть більше.

Звісно, в альтернативному порядку особам без водійських прав можуть надати велосипеди. Також в країні немає проблем із громадським транспортом. Та все ж роботодавці більше зацікавлені в працівниках, які будуть автономними. Для цього навіть виділяють службові автомобілі.  

Тож, перед тим, як шукати роботу, варто взяти до уваги потенційну вимогу щодо наявності водійських прав.

У Нідерландах працівникам варто мати водійське посвідчення / Фото Unsplash

Як шукати роботу?

У Нідерландах шукачам роботи пропонують скористатися сайтами-агрегаторами. Ці платформи пропонують широкий спектр послуг, задовольняючи потреби різних секторів. Зокрема, Aeres обслуговує сільськогосподарську спільноту, SQR зосереджується на інженерах, а MedWeb спеціалізується на медиках.

Також ефективним є пошук через офіційні сайти компаній, EURES (служба зайнятості в ЄС), Werk.nl чи соціальні мережі Facebook і Linkedin. Альтернативно можна скористатися послугами кадрових агенцій.

Найбільш популярним є вебсайт EURES, де можна знайти багато вакансій і одразу ж надіслати своє резюме. Цей вебсайт доступний 26 європейськими мовами, оскільки діяльність EURES координується Європейською комісією.

Вакансії для українців та заробітна плата

На ринку праці країни доступні понад 200 000 пропозицій роботи. Однак, важливо зазначити, що більшість цих вакансій вимагає володіння мовою на рівні B1.

Зауважте Робота за "мінімалку": які країни ЄС пропонують працівникам найнижчі зарплати

Та якщо добре пошукати, вдасться знайти можливості для осіб, які не володіють мовою. Особливо багато таких пропозицій в секторах сільського господарства, харчової промисловості та на складах. Ці вакансії передбачають фізичну працю та пропонують погодинну оплату – від 12 до 13 євро (без урахування податків).

Працівники на заводі м'ясної продукції залежно від вакансії отримують 2000 – 3000 євро брутто на місяць. Працівник в теплицях може отримувати 1 800 – 2 500 євро залежно від виду роботи.

Ось декілька вакансій, які можуть підійти українцям без знання мови:

  • пакувальник фруктів та овочів – 2 000 – 2 800 євро;
  • різнороб виготовлення кетчупів та соусів – 2 500 – 3 200 євро;
  • будівельник – 1 800 – 2 600 євро;
  • зварювальник – 15 євро на годину;
  • водій – 1 500 – 2 000 євро;
  • прибиральниця / прибиральник – 1 600 – 1 900 євро;
  • покоївка – 1 900 – 2 000 євро.

До слова, за даними Євростату, Нідерланди входять до країн з найвищою мінімальною зарплатою в ЄС – 1 995 євро.

А ми нагадуємо, що можна фінансово підтримати своїх близьких в Україні, здійснивши грошовий переказ за допомогою TransferGo. Для цього вам знадобиться лише ваш смартфон та доступ до інтернету. Також можна приєднатися до програми "Запроси друга" та отримати грошові бонуси!