Влада та роботодавці Литви зацікавлені в тому, щоб інтегрувати українських біженців. Так країна планує вирішити проблему з браком робочих рук і заповнити місця, де не вистачає професіоналів. Міграційна платформа EWL дослідила литовський ринок праці. Які вакансії пропонують українцям і скільки можна заробити у Литві – в матеріалі 24 Каналу.

Читайте також: Для роботи в ЄС: українці у Польщі можуть навчатися професій безплатно

Популярні вакансії в Литві

Найчастіше роботу пропонують на підприємствах, де не потрібен досвід і спеціальний фах. Також тут не вимагають знання литовської мови. Це проста фізична робота. Найбільше бракує кадрів у сфері послуг, на будівництві та в торгівлі.

Приклади робіт, які пропонують українцям:

  • Виготовлення проводів та кабелів на заводах – зарплата від 750 євро на місяць;
  • Робота на м'ясних підприємствах – 680 – 850 євро;
  • Помічник кухаря – 800 євро;
  • Кухар – 1 100 – 1 500 євро;
  • Робота у пральні – 700 євро;
  • Висаджування дерев – 1 700 євро.

Литовська Служба зайнятості повідомляє, що зараз на її платформі зареєстровано 9 900 вакансій. На 2 600 позицій роботодавці готові взяти українців.

Зарплати в Литві

Мінімалка у країні вища за польську — 840 євро брутто (близько 34 000 гривень);

Середній оклад в Литві у 2022 році – 1 666 євро брутто (67 300 гривень).

Такі непогані зарплати приваблюють українців. За даними опитування Служби зайнятості країни, 34% біженців з України в майбутньому планують залишитися жити та працювати в Литві.

Працевлаштування в Литві, окрім непоганої зарплатні, має ще ряд переваг.

Литовські роботодавці заохочують українців до праці різними бонусами. Наприклад, пропонують безплатне харчування. Литва є однією з небагатьох країн ЄС, яка надає житло для працівників безплатно,
– розповідає Марцін Колодзейчик, директор міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL.

Мовне питання

Працевлаштування на просту фізичну роботу не вимагає знання литовської мови. Але відсутність мовного бар'єра допоможе в майбутньому влаштуватись на краще місце. Тому влада Литви спонукає українців вивчати литовську мову.