Так, нарешті Іспанія стала запрошувати віддалених працівників. В країні прийняли новий закон про цифрових кочівників, а прийом заявок на візу стартує уже в 2023 році. Все ще невідомі усі деталі отримання іноземцями такого дозволу на проживання, але відомі основні умови.

Читайте також У Німеччині запроваджують зміни для українських біженців: що треба знати

Іспанська віза для цифрових кочівників: основні положення

  • Робота може бути будь-якою віддаленою, йдеться не тільки про працівників сфери IT. Якщо ви бухгалтер, працюєте в SMM або репетитор і можете з комп'ютером чи телефоном працювати з будь-якої точки світу, то це також ваша опція.
  • Важливо мати три роки стажу за цією професією або профільну освіту.
  • Компанія, в якій ви працевлаштовані, повинна існувати не менш як рік і ви повинні в ній працювати не менш як 3 місяці.
  • На отримання візи документи можна подавати просто на території Іспанії. Навіть із туристичною візою. І навіть в останній день дії туристичної візи. Головне, аби ви легально перебували в країні.
  • Претендувати на отримання посвідки на проживання в Іспанії можуть й рідні власника візи цифрового кочівника. Долучати до програми можна і дітей, і чоловіка чи дружину, і навіть батьків.
  • Посвідку на проживання видають на рік або на три роки. Це залежить від вашого робочого контракту. Потім можна продовжити ще на 2 роки, а згодом – отримати дозвіл на постійне проживання в Іспанії.

Іспанський уряд висуває вимоги і до мінімального доходу фрілансерів, які претендують на візи цифрових кочівників. Його рівень ще не встановлений, але, швидше за все, він удвічі перевищуватиме мінімальну заробітну плату в країні. Оскільки зараз вона становить 1 050 євро, то заявники повинні довести, що отримують не менш як 2 – 3 тисячі євро в місяць.