Кожен вид договору має свої особливості. Які бувають трудові договори у Чехії, розповідає міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo.
Цікаво Варто пробувати, попри сумніви: історія першої співробітниці TransferGo, що працювала з України
Основні трудові договори у Чехії для іноземців
Законодавство Чехії передбачає різні типи оформлення трудових відносин. Найчастіше між сторонами укладається один із таких видів договорів:
- Hlavní prácovní poměr (HPP) – робота на повну ставку;
- Dohoda o pracovní činnosti (DPČ) – домовленість про трудову діяльність;
- Dohoda o provedení práce (DPP) – угода на проведення робіт.
Hlavní prácovní poměr
Цей тип трудових контрактів у Чехії є одним із головних, коли мовиться про повну зайнятість. Стандартні умови договору: 40-годинний робочий тиждень, право на 20 днів відпустки на рік.
Найчастіше договір підписується на невизначений термін. Іноземці зазвичай укладають контракт на 2 роки або на період дії дозволу на роботу. Спочатку новий співробітник має пройти 3-місячний випробувальний термін.
Також слід зауважити, що у контракті вказується зарплата до вирахування податків, відповідно на руки співробітник отримуватиме меншу суму.
Типи трудових договорів в Чехії / Фото UnSplash
Dohoda o pracovní činnosti
За таким договором можна працювати не більш як 20 годин на тиждень і при цьому не більше ніж 12 годин на день. Право на відпустку відсутнє, але може бути прописане окремим пунктом у контракті за згодою сторін. Понаднормові, святкові та нічні зміни за замовчуванням не оплачуються, лікарняний у робочі дні оплачується. Стаж за таким договором обліковується для нарахування пенсії.
Щодо податків, то, якщо зарплата понад 3 500 крон на місяць – роботодавець зобов'язаний сплатити медичні та соціальні внески. За меншої зарплати медичну страховку оплачує працівник самостійно – як людина, яка не має оподатковуваного доходу (osoba bez zdanitelných príjmov).
Dohoda o provedení práce
Цей тип трудового договору найбільше підходить для підробітку чи роботи невеликого обсягу. Головна умова договору –
не більше за 300 робочих годин на рік на одного й того ж роботодавця. Укладається такий контракт у письмовій формі з точним зазначенням термінів роботи та погодинної оплати, яка має бути не меншою за встановлену законом.Зверніть увагу Робота в Польщі, Чехії та Румунії: ким працюють українці за кордоном та скільки заробляють
При виплатах менше ніж 10 000 крон роботодавець не оплачує медичне та соціальне страхування. Також не оплачуються понаднормові, робота у вихідні та нічні години.
Робота в Чехії / Фото UnSplash
Мінімальні офіційні зарплати у Чехії
У Чехії на законодавчому рівні встановлюються мінімальні зарплати для різних професій. Коли роботодавець працевлаштовує працівника, він зобов'язаний платити зарплату не менше за встановлений рівень:
- прибиральниця, кур'єр, швейцар, швачка за дрібними перероблюваннями – 16 200 крон (660 євро).
- охорона будівлі, водій легкового автомобіля, черговий на АЗС, будівельник, комірник, сміттяр, двірник, покоївка – 17 900 крон (729 євро).
- майстер з ремонту електроприладів, перукар, продавець, офіціант – 19 700 крон (802 євро).
- медичні працівники, які працюють під наглядом фахівців, сантехнік, перекладач, переговори з іноземними партнерами, бухгалтер із заробітної плати, кухар – 21 800 крон (888 євро).
- медичні працівники, які працюють без нагляду фахівців, водій автобуса місткістю понад 16 осіб, виконроб, маркетолог, податковий експерт, програміст, IT-адміністратор, вихователь дитячого садка, інструктор з водіння – 24 100 крон (981 євро).
- програміст (розробка та проєктування системних компонентів), мережевий адміністратор, творець концепції IT-систем, незалежний проєктувальник будівель – 26 600 крон (1 083 євро).
- фінансовий експерт, спеціаліст з маркетингу, спеціаліст з інформаційних технологій, програміст, який розробляє нові програми, лікар, стоматолог, фармацевт, викладач університету – 29 400 крон (1 197 євро).
- бізнес-директор, фінансовий директор, брокер на фінансовому ринку, вчений, який займається новими напрямками наукових досліджень, потрібні творчі професії – 32 400 крон (1 319 євро).
Як переказати гроші з Чехії до України
Перебуваючи в Чехії, дуже хочеться залишатися на зв'язку зі своїми близькими та підтримувати їх. Переказуючи гроші за допомогою TransferGo, ви можете бути впевнені, що кошти надійдуть на рахунок одержувача швидко, безпечно і без прихованих комісій.
Користуватися TransferGo швидко та легко / Фото з інстаграму @transfergo.ukraine