Про це свідчать дані TransferGo – одного зі світових лідерів серед сервісів грошових переказів. У компанії підтвердили, що обсяг транзакцій в Україну постійно зростає.

Важливо: У речах або у конвертах: чому не варто надсилати гроші в Україну "традиційними" способами

Як змінився грошовий потік в Україну за останні роки

Так, з березня 2020 по серпень 2021 року кількість переказів до України збільшилася на 156% у порівнянні з аналогічним періодом до локдауну. Якщо ж говорити про період з лютого 2020 по лютий 2021 року, цей показник зріс ще більше – на 168%.

Піки здійснення транзакцій зафіксували у березні 2020 (+210%) та у квітні 2020 (+215%), а період із жовтня по грудень 2020 року продемонстрував стабільне сезонне зростання щомісяця. Натомість рекордним місяцем у 2020 році виявився грудень, на який припало майже 200 тисяч транзакцій. Їхня загальна сума становить приблизно 35 мільйонів євро.

Український трудовий мігрант Валерій, який вже 2 роки регулярно користується послугами TransferGo, заявив про схожу ситуацію. Після запровадження локдауну та закриття кордону він так і не зміг побачити родину, яка живе в Україні.

Так, дійсно, під час локдауну я не зміг поїхати до дому. Тому єдине, чим міг потішити рідних, – це грошовий переказ,
– сказав Валерій.

За даними TransferGo, українці найчастіше здійснювали грошові перекази додому з:

 • Польщі,
 • Литви,
 • Німеччини,
 • Британії,
 • Угорщини.

Згідно з трендом 2021 року, TransferGo спостерігає суттєве зростання обсягів грошових переказів, зокрема, з Литви – на 88%, Німеччини – на 65% та Великої Британії – на 72% у порівнянні з 2020 роком.

Суттєве зростання обсягів грошових переказів зафіксували з Литви
Суттєве зростання обсягів грошових переказів зафіксували з Литви / Фото TransferGo

Довіра до TransferGo продовжує зростати

Грошові перекази безпосередньо пов'язані з галуззю фінтеху, яка, за словами співзасновника та генерального директора TransferGo Даумантаса Двілінскаса, стрімко розвивається.

Що таке фінтех?

Це технології, що застосовуються у фінансових службах, або використовуються для того, щоб допомогти компаніям керувати фінансовими аспектами свого бізнесу, включаючи нові програми та додатки, процеси та бізнес-моделі. Сьогодні фінтех став основою для всіх онлайн-транзакцій: переказів грошей, кредитування, сплати комунальних платежів тощо.

Водночас, як зауважив Даумантас Двілінскас, заходи безпеки для здійснення онлайн-переказів посилюються.

Відтак довіра до онлайн-переказів зростає, бо це швидко, надійно та дешево. Зростає водночас і довіра та визнання TransferGo,
– розповів гендиректор компанії.

Підтвердженням цього є ще нагорода "Транскордонне рішення року”, яку компанія TransferGo виборола у межах конференції Global Payments Day 2021 у Києві.

Нагороду компанії TransferGo забрала менеджерка з розвитку бізнесу TransferGo в Україні Анастасія Фоменко / Фото ЕМА
Нагороду компанії TransferGo забрала менеджерка з розвитку бізнесу TransferGo в Україні Анастасія Фоменко / Фото ЕМА

Це далеко не перша нагорода TransferGo. До прикладу, у лютому 2019 року компанія увійшла до п'ятірки найперспективніших стартапів (TECH5) Великої Британії.

З чим TransferGo пов'язує такий успіх

Співзасновник TransferGo Даумантас Двілінскас припустив, що для українських громадян, які працюють за кордоном, дуже важливою є:

 • безпека та швидкість грошових переказів,
 • вартість сервісу,
 • простота отримання послуги.

Все це вони знайшли у сервісі TransferGo та вже вкотре демонструють свою прихильність до нас. Про це свідчить і те, що у TransferGo зареєстровано понад 1 200 000 українських користувачів,
– зазначив Даумантас Двілінскас.

Він також додав, що для українців важливо отримувати всю інформацію на сайті українською мовою. Саме тому у TransferGo над локалізацією інтерфейсу сервісу працюють носії української мови: вони також відповідають на дзвінки в службу підтримки користувачів українською.

Що відомо про компанію TransferGo

 • Компанія TransferGo заснована у 2012 році, і є одним із найшвидших та безпечних сервісів грошових переказів в Європі, а також першою загальноєвропейською компанією, яка здійснила переказ грошей отримувачеві за 30 хвилин.
 • На глобальній платформі користувальницьких відгуків Trustpilot компанія отримала оцінку "відмінно" і може також похвалитися 96% п'ятизірковим рейтингом.
 • Наразі компанія обслуговує 3,5 мільйона користувачів на 160 ринках в країнах Європи, Азії, США, Канади та Латинської Америки з офісами в Берліні, Вільнюсі, Стамбулі та Варшаві та штаб-квартирою в Лондоні.