Ввівши нові правила для українських автовласників у Чехії, тамтешня влада хоче підвищити безпеку на дорозі, а також мати чітку картину про матеріальне становище біженців. Щоправда, підготовка системи реєстрації автомобілів поки на стадії обговорення. Про це розповів речник чеського Мінтрансу Франтішек Ємелка.

Читайте також Що змінилося для українських біженців в Чехії у 2023 році: основні нюанси

Українців зобов'яжуть реєструвати свої авто в Чехії

Наразі українські водії повинні обов'язково реєструвати машину в Чехії, якщо минуло 180 днів з моменту перетину чеського кордону. Однак це стосується лише українців, які мають посвідку на проживання. А тим водіям, хто користується тимчасовим захистом, не потрібно змінювати реєстрацію свого авто та проходити техогляд.

Міністерство транспорту готує проєкт реєстрації українських автомобілів. Якщо криза не закінчиться, нам потрібно бути впевненими в технічному стані цих машин, а також враховувати їх під час перевірки майнового стану окремих людей,
– сказав Франтішек Ємелка.

За його словами, реєстрація українських автомобілів потрібна ще й для того, щоб можна було ефективніше штрафувати порушників швидкісного режиму за допомогою автоматичної системи відеокамер і радарів.