Однак безліч людей і досі вважають за краще передавати кошти "традиційними" та "перевіреними" методами – готівкою, перевізником або знайомими. Які небезпеки таких способів міжнародних грошових переказів і чому варто обрати альтернативу в онлайні – далі у матеріалі.
Читайте також Польща відкрита для українців: як із цієї країни надсилати гроші рідним із вигодою для себе
Заховати у речах
Часто люди, які передають гроші перевізниками, не зізнаються водіям, що окрім речей чи подарунків у посилці є гроші. Мотивація зрозуміла – вони прагнуть уникнути зайвих витрат, адже перевізники здебільшого беруть за це додаткову плату.
Відправники ховають гроші у різних предметах – подарунках, іграшках, взутті, речах і навіть у спідній білизні. Однак варто пам’ятати, що такі посилки доволі часто гублять, не вважають цінними, і кошти не доходять до одержувача, а довести втрату фінансів у таких випадках майже неможливо.
Реальний випадок
Українка Наталія Коробчук переїхала у Польщу 5 років тому. Дівчина працювала касиркою у популярній мережі супермаркетів у Познані, де протягом кількох перших місяців вдалось відкласти трохи грошей.
Наталія вирішила фінансово підтримати рідних, які мешкають у невеличкому містечку Івано-Франківської області, тож вчинила так, як на той час робили всі знайомі – знайшла перевізника, спакувала посилку і заховала гроші між подарунками.
Коли рідні повідомили, що отримали передачу, я розповіла їм про "схованку". Однак грошей там не було – перевірили всю посилку декілька разів. Тоді я подзвонила перевізнику, і на мою претензію він відповів: "Які гроші? Ви ж передавали подарунки – я все доставив". Після цього на зв’язок водій більше не виходив, а згодом я дізналась, що з цим же перевізником раніше неодноразово траплялись подібні історії. Я була у розпачі.
Зараз Наталія є студенткою Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, де вивчає фінанси і бухгалтерський облік. Українка розповідає, що після негативного досвіду з перевізником довіряє винятково онлайн-переказам.
Передати знайомими
Дещо кращим варіантом передати гроші рідним є поїздка в Україну друга чи хорошого знайомого. Людина, якій справді довіряєш, імовірніше не насмілиться вчинити недобросовісно. Проте і тут існує низка ризиків – готівку можна загубити або ж гроші хтось просто вкраде. Крім того, такий метод дуже незручний – потрібно підлаштовуватись під час поїздки друга, тому у термінових ситуаціях рідні в Україні можуть отримати фінансову допомогу невчасно.
Сам заробив – сам привезу
Найнадійніший та найспокійніший спосіб передати готівку рідним – привезти особисто. Принаймні, так вважають чимало українських мігрантів. Насамперед, такий метод доцільний лише тоді, коли ваша поїздка на батьківщину є запланованою. Адже їхати додому спеціально для того, щоб привезти гроші – це дорого і незручно.
Доводиться реорганізовувати робочий графік, втрачати на момент поїздки можливість заробити додаткові гроші, витрачатись на дорогу та інші речі, які потрібні для подорожі. Крім того, якщо мовиться про великі суми, через кордон дозволено перевозити еквівалент не більше ніж 10 тисяч євро, і якщо сума перевищує вказаний ліміт, то гроші можуть вилучити прикордонники.
Яка ж альтернатива?
Готівка, як у грошових переказах, так і в повсякденному житті, у сучасному світі вже немає жодного практичного застосування. Так, на арену виходять зручні сервіси, які допомагають керувати фінансами онлайн, а більшість послуг та покупок можна оплатити безконтактно, швидко і зручно.
Зокрема, у галузі міжнародних онлайн-переказів надійним та комфортним у користуванні сервісом сьогодні є TransferGo. Компанії довірились понад 2,5 мільйони людей по всьому світу, а їх служба підтримки спілкується 9 мовами, зокрема українською та російською.
За допомогою сервісу TransferGo можна переказати гроші з Польщі в Україну всього у декілька кліків навіть у вихідні дні, без прихованих комісій чи додаткових платежів. Найголовніше – TransferGo є не тільки зручним, сучасним, але й абсолютно безпечним способом онлайн-переказів – гроші завжди дійдуть до отримувача.
Безпечні перекази з сервісом TransferGo / Скриншот сайту TransferGo
Фінансова гігієна в онлайн-переказах
Безготівкові грошові перекази однозначно є більш надійними способами надсилання коштів, ніж готівкові, зокрема завдяки сучасним системам захисту транзакцій. Однак не можна забувати про діяльність інтернет-шахраїв і про те, що треба постійно дбати про власну фінансову грамотність.
Аферисти намагаються викрадати доступ до банківських карток своїх жертв, тож головне правило – не передавати дані рахунків та CVV-коди карток жодним стороннім особам.
Фінансова гігієна вимагає бути пильним, особливо коли мовиться про розрахунки в онлайні. Зокрема, не відкривати підозрілі посилання, не розповсюджувати дані для входу в особисті акаунти, а також використовувати актуальне антивірусне забезпечення на цифрових пристроях.
Крім того, ніколи не можна вестись на "легкі гроші", коли анонім у мережі пропонує заробити кілька сотень гривень всього за кілька хвилин, а також моніторити всі шахрайські схеми, яких протягом останніх років з’являється дедалі більше.
Лише знаючи та дотримуючись правил фінансової гігієни ваші гроші завжди будуть у безпеці, а розрахунки комфортними, швидкими та надійними.
Фінансова грамотність в онлайні / Фото Pexels