Іноземців в Україні приваблює не лише перспектива швидкого знаходження роботи, а й доступна освіта. Тому багато громадян інших держав паралельно з роботою навчаються в українських університетах.
Цікаво Сервіс міжнародних переказів TransferGo святкує 9 років: що компанія робить для українців
Історія Новруза Аллаярова
Уперше хлопець потрапив в Україну у 2013 році, коли навчався в Харківському автодорожньому університеті. Після закінчення вишу молодий фахівець повернувся на батьківщину.
Та вже у вересні 2020‑го Новруз Аллаяров приїхав у Київ для того, щоб вивчитися на англійського філолога. Та вступити до університету йому не вдалося. На це вплинув й карантин. Тому іноземець вирішив знайти роботу в Україні. Так юнак працевлаштувався в популярну службу швидкої доставки.
Хлопець працює з восьмої ранку до опівночі. Зізнається, що інколи зміни бувають ще довшими.
Якщо все добре і багато замовлень, то можна за місяць заробити до 50 тисяч гривень. Це хороші гроші. Та й Україна мені подобається: гарний клімат, можливість вільно займатися бізнесом,
– зазначає туркмен.
Новруз додає, що на його батьківщині мінімальна заробітна плата становить 270 доларів або 7,3 тисячі гривень.
Іноземців серед працівників в українських компаніях останнім часом стає дедалі більше. Переважають трудові мігранти у великих містах: Києві, Харкові, Одесі, Львові та Дніпрі. Найчастіше громадяни інших держав працюють в Україні таксистами або кур'єрами у службах доставки, адже працевлаштування на ці посади не вимагає великих складнощів з підготовкою документів.