Колишній пілот Ганс Маст, який тепер працює турагентом, поділився порадою, яка, на його думку, може допомогти пасажиру вижити в авіакатастрофі. Він радить дуже уважно вивчити все, що вас оточує в салоні літака.

Читайте також Пасажири, які бояться літати, можуть зателефонувати пілотам: як це працює і скільки коштує

Увага і підготовка

За словами колишнього пілота, перед зльотом потрібно ретельно оглянути все на борту. Зафіксуйте для себе, де знаходиться найближчий аварійний вихід, а тоді подумки складіть собі "‎карту", як дістатися до нього в екстреній ситуації.

Як тільки я сідаю в літак, я завжди звертаю увагу на найближчий аварійний вихід, рахуючи кількість рядів сидінь між моїм місцем і цим виходом,
– поділився своїм досвідом експерт.

Ганс Маст пояснив, що під час аварійних ситуацій салон літака може наповнитися димом і пасажири нічого не будуть бачити. Тут вам і знадобиться інформація про кількість рядів до аварійного виходу. Також потрібно орієнтуватись на кольорові вогні вздовж проходу, вони вкажуть напрямок руху.

Не ігноруйте інструктаж на борту / Фото Unsplash

Важливо зорієнтуватися, де саме знаходиться ваш аварійний вихід, ще до того, як стюардеси почнуть демонстрацію правил безпеки. Хоч це і малоймовірно, але евакуацію можуть оголосити раніше, ніж почнеться інструктаж.