Тепер учасниками програми можуть стати громадяни інших країн Східного партнерства, зокрема України, Молдови, Грузії тощо. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Польщі Марцін Пшидач.
Цікаво Бути мамою складніше, ніж далекобійницею, – українка про свій успіх у Польщі
Для чого Польщі іноземні працівники
Основними цілями розширення програми Business Harbour, за словами Марціна Пшидача, є підтримка польської економіки та збільшення інтеграції республіки зі східними країнами.
Ми розуміємо, що ІТ-спеціалісти можуть сьогодні працювати у Польщі, а згодом повернутись у рідну країну з досвідом та контактами. Ми віримо, що це окупиться як для економіки східних країн, так і для нашої,
– заявив чиновник.
Окрім цього, заступник міністра закордонних справ додав, що Польща не хоче знижувати інтелектуальний потенціал сусідніх країн, навпаки – розвивати його завдяки співробітництву.
Переваги програми для українців
Уповноважена представниця прем'єр-міністра Польщі Юстина Орловська пояснила, що за програмою іноземці отримають доступ до низки корисних інструментів, зокрема:
- спрощена процедура видачі візових дозволів;
- можливість переїхати на роботу з сім'єю;
- вивчення польської мови коштом держави.
Скористатись можливістю можна трьома методами:
- ІТ-фахівець самостійно знаходить компанію у Польщі та влаштовується там на роботу, після чого подається на візу за програмою Business Harbour.
- Подає заявку на участь у програмі з метою відкриття ІТ-бізнесу у Польщі.
- Звертається до Польського інвестиційного та торгового агентства, щоб розробити план переміщення діючого іноземного ІТ-підприємства у Польщу.