Розповідаємо, яким чином громадяни України, які подали заявку на отримання сімейної чи будь-якої іншої грошової допомоги, можуть повідомити ZUS, що виїжджають з Польщі.

Актуально Як віддати дитину в польську школу або продовжити навчання за українською програмою за кордоном

Хто повинен повідомляти ZUS про виїзд з Польщі

  • Українці, які отримують 500+ злотих допомоги та ті, хто лише оформив документи на її отримання.
  • Біженці з України, які отримують сімейний капітал на дітей або ще не отримували, але звернулися по допомогу.

Як подати заяву про виїзд з Польщі UKR-IW через PUE: покрокова інструкція

  1. Увійдіть у свій обліковий запис на PUE ZUS.
  2. Перейдіть на вкладку Страхувальник або Бенефіціар.
  3. Виберіть із бічного меню одну з програм: "Сім’я 500+" – "Деталі ваших заявок", якщо ви отримуєте допомогу 500+ або подали заявку на отримання цієї допомоги / "Капітал на догляд за сім’єю" – "Деталі ваших заяв", якщо ви отримуєте капітал на догляд за сім’єю або подали заявку на отримання цієї допомоги та натисніть "Заявка на виїзд".
  4. У формі UKR-IW ваші дані додадуться автоматично з даних профілю PUE або: ведіть свою домашню адресу на першій сторінці, на другій – заповніть решту даних (вкажіть, хто виїжджає з Польщі, тобто ви чи дитина), введіть дату виїзду з Польщі.
  5. Виберіть кнопку "Перевірити". Система повідомить, чи заповнені всі необхідні поля. Якщо ви правильно заповнили заявку – збережіть її. Закрийте форму.
  6. Надішліть запит.
  7. Підпишіть заяву (ви можете підписати заяву в електронному вигляді за допомогою профілю PUE, кваліфікованого електронного підпису, довіреного підпису, особистого підпису (e-ID)).