Детальніше про те, як продовжити навчання в українській школі, будучи за кордоном, та як оформити дитину в польську школу, розповість сервіс TransferGo.

Читайте також 10 корисних статей у блозі TransferGo: вони точно стануть в пригоді

Навчання за українською програмою

Українські школярі, які зараз перебувають за межами України, можуть продовжити навчання згідно з українською програмою. Наприклад, у своїй рідній школі у формі екстернату або на сімейному навчанні. В деяких школах формують окремі класи, які навчатимуться виключно дистанційно. Допоможуть опановувати програму навчальні матеріали на порталі Всеукраїнська школа онлайн.

Дитина може вступити в Міжнародну українську школу – це державний заклад загальної середньої освіти І-III ступенів для громадян України, які проживають за кордоном. Навчання в МУШ безкоштовне та відбувається у формі екстернату. Здобувати освіту також можна в онлайн-школах, які мають право видавати документ державного зразка про освіту. Список таких закладів тут. Вартість навчання в залежності від обраного пакета коливається від 500 до 3500 гривень на місяць.

У Польщі наразі є кілька шкіл, що працюють за українською програмою навчання. Але кількість учнів, яку можуть прийняти ці заклади, обмежена. Найбільші навчальні заклади:


Українські школярі в Польщі можуть продовжити навчання за українською програмою / Фото unsplash

Як оформити дитину в польську школу

Освіта в польських державних школах безкоштовна. Записати дитину в навчальний заклад мають право лише батьки або законні опікуни. Спочатку треба обрати школу в Реєстрі шкіл і навчальних закладів Польщі.

Для вступу треба подати директору заяву про зарахування дитини, а також по можливості документи, які підтверджують відвідування школи на Батьківщині. Якщо немає можливості пред'явити документи з України, слід написати заяву, в якій вказати загальні роки навчання дитини.

Програма "Добрий старт" для школярів у Польщі

В рамках програми "Добрий старт" один раз на рік надається допомога у сумі 300 злотих на придбання підручників та шкільного приладдя. Заяви у 2022 році можна подавати до 30 листопада. Це можна зробити онлайн на порталі ZUS або в одному зі закладів соціального страхування. У заяві треба зазначити:

  • ким ви є для дитини, вказати ім’я дитини та обрати навчальний рік 2022 – 2023;
  • номер банківського рахунку, на який буде перераховано кошти;
  • адресу школи, в якій навчатиметься дитина;
  • додати свідоцтво про народження дитини чи документ, який підтверджує легальність її перебування в країні.