Кожна домашня працівниця, яка заробляє понад 8 174 євро брутто на рік, зобов'язана декларувати свої доходи згідно з чинним законодавством. Це правило стосується всіх, незалежно від національності. А за неподання податкової декларації для іноземців передбачені адміністративні санкції.

Дізнавайтеся також Скільки грошей переказали з-за кордону в Україну за перше півріччя 2021: вражаюча інфографіка

Як подати декларацію

Працівники, які сумлінно подають податкові декларації, мають багато переваг. Податкова декларація дає можливість отримати численні бонуси, соціальну допомогу та податкові знижки (зокрема тим, хто має дітей на утриманні). Також вона дозволяє отримати бонус Irpef, що може сягати 960 євро.

Щоб подати декларацію, спершу потрібно отримати від роботодавця сертифікат про виплати (la certificazione sostitutiva dei compensi), у якому вказано заробітну плату й усі інші здійснені виплати. Цей документ роботодавець повинен надати щонайменше за 30 днів до закінчення терміну подачі податкової декларації. Окрім сертифіката на виплати, також потрібно мати квитанції для всіх внесків, сплачених в INPS в попередньому році. Звертатися із цим треба у Центр податкової консультації (CAF).

Особа, яка подає декларацію, може претендувати на відшкодування (надлишок сплачених податків), якщо декларація зроблена на бланку 730. Кошти будуть внесені безпосередньо на поштовий або банківський рахунок зацікавленої особи (той, який зазначений у податковій декларації).

Якщо податкова поліція виявить борг перед державою, то іноземця можуть позбавити дозволу на проживання. А штраф у таких випадках складає близько 5 000 євро.