Федеральний інститут народонаселення Німеччини провів опитування серед українських біженців. Виявилось, що майже половина з них поки не планують повертатися до України, а хочуть влаштовувати своє життя на новому місці.

Читайте також В Німеччині запровадили нову фінансову допомогу для українців: як отримати 9 000 гривень

Хочуть залишитися

44% українців у Німеччині планують залишитись у країні ще на кілька років або навіть назавжди. Це на 5% більше, ніж наприкінці літа 2022 року.

Із 71% українських біженців, які не планують залишатися в Німеччині назавжди, 38% хочуть повернутися до України після закінчення війни, а ще 30% — хочуть підтримувати тісні контакти з Німеччиною і проживати в цій країні бодай час від часу.

В інституті народонаселення Німеччини зазначають, що важливу роль тут відіграє сімейна ситуація та соціальна інтеграція. Адже ті біженці, які мають партнера чи партнерку в Україні, набагато рідше хочуть залишатися в Німеччині надовго. Але ті, хто знають німецьку мову, бажають здобути освіту та знайти роботу, ймовірно, планують сюди переїхати остаточно.

Також це опитування показало значний прогрес у вивченні українцями німецької мови: троє з чотирьох біженців вже пройшли один або кілька курсів німецької.

Загалом з лютого 2022 року з України до Німеччини поїхали понад мільйон людей, більшість із них — жінки та діти.