Про це повідомляє Promote Ukraine – некомерційна медіаплатформа Брюсселя для обміну досвідом між експертами та представниками громадянського суспільства України та ЄС. Ініціатива належить Наталії Карпенко та її читацькому клубу Book Bab Club.

Цікаво Шість квадратних метрів "добра": як українці почали бізнес з найменшої кав'ярні в Польщі

Детальніше про створення колекції української літератури в Брюсселі

Учасники читацького клубу Book Bab Club подарували книги бельгійській бібліотеці. Колекція взірців літератури достатньо велика. Понад 120 зразків книг сучасної та класичної української літератури, а також світової літератури українською мовою, зокрема книг для підлітків та дітей, стали доступними відвідувачам Bib de Lettertuin. Також у колекції присутня література про Україну різними мовами.

Відтепер нашим читачам разом із літературою іншими мовами будуть доступні й українські книги. Ми підтримуємо такі ініціативи, щоб будувати мости між культурами та мовами,
– висловився Гельмут де Вос, заступник мера Волюве-Сен-П'єр.

До організаційних заходів також долучилися:

  • Посольство України в Бельгії;
  • Об'єднання українок у Бельгії (OUB);
  • Музична школа імені Чайковського (Брюссель).

Тимчасовий повірений у справах України в Бельгії Єгор Пивоваров додав, що ніщо не може замінити книгу в руках і закликав більше читати. А Посольство України в Бельгії подарувало бібліотеці різні книги, серед яких нещодавно видане 14-томне зібрання творів Лесі Українки, присвячене 150-річчю від дня народження письменниці.

На церемонії відкриття нової колекції для гостей підготували невеликий концерт. Також свої поеми читала українська письменниця Гаська Шиян.

У бібліотеці в Бельгії відкрили колекцію українських книг / Фото Promote Ukraine