У Польщі запрацює медичний хаб для українців

Хаб відкрило Міністерство охорони здоров'я України спільно з Міністерством охорони здоров'я Республіки Польща та представниками Європейської комісії. Хаб розташований в районі аеропорту. Це спеціальне приміщення з потрібними умовами та персоналом.

Читайте також 39 польських слів та фраз для повсякденних справ та навігації по місту

У хабі пацієнти зможуть безпечно перепочити або заночувати під час евакуації в разі непередбачуваних обставин, як-от затримка чи скасування рейсу.

Зазначається, що МОЗ активно співпрацює з усіма міжнародними партнерами та організовує евакуаційні рейси для порятунку життя і здоров'я поранених та важко хворих українців.

Ми маємо гарантувати безпеку громадянам у разі виникнення непередбачуваних обставин, таких як, наприклад, затримка чи скасування рейсу, або ж у разі необхідності транспортувати групами велику кількість пацієнтів. Тому було прийнято рішення створити медичний хаб з усіма необхідними умовами та медичними працівниками,
зазначив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

Крім того, Міністерство запровадило додаткову можливість подати заявку на медичну евакуацію. Важкохворі українці або ж ті, хто отримав травми внаслідок війни, можуть самостійно подати попередню заявку на Програму медичної евакуації.

Для цього на сайті Міністерства охорони здоров'я України в розділі "Громадянам" слід заповнити відповідну заявку й дочекатися зворотного зв'язку.