Так, з початку широкомасштабного вторгнення російських військ на територію України, відколи українці почали шукати прихистку за кордоном, активізувалися й зловмисники. Нумо розбиратися на прикладі Польщі, за яких умов наші біженці можуть стати жертвами афери.

Важливо знати Чи потрібно ставати на консульський облік українцям: корисні поради

Банківські афери

Для отримання грошової допомоги від Польщі, українці повинні відкрити рахунок в банку. Цією ситуацією активно користуються шахраї. Вони телефонують та представляються банківським працівником. Зазвичай зловмисники запевняють, що з рахунку здійснили платіж у розмірі кількох тисяч злотих. Ефект несподіванки та стрес роблять свою справу, і біженці видають усю приватну інформацію. Так злодії дізнаються про баланс на картці та разовий BLIK-код, за допомогою якого підтверджують транзакцію та знімають усі кошти з рахунку.

Невиплата заробітньої плати

У деяких недобросовісних агенціях працевлаштування або посередники обіцяють ставки вищі за ринкові на 1 – 2 злотих, але при цьому не оформлюють документи легально. Люди, бажаючи заробляти більше, погоджуються. В результаті вони можуть зовсім не отримати зароблені гроші.

Обман при оренді житла

Якщо вас просять перерахувати завдаток для "броні" квартири, не ведіться – це шахраї. У Польщі заборонено законом брати в майбутніх орендарів кошти наперед.

Актуально 90 днів перебування у ЄС: чи можуть українці повторно вернутися до Польщі з вичерпаним безвізом

Цими схемами аферисти успішно ошукували людей і до війни, зараз вони лише трохи змінили їх через новації у законодавстві щодо працевлаштування. Жертвами шахраїв знову стають дедалі більше українців, які зараз живуть і працюють у Польщі. Такі сигнали ми отримуємо і від наших працівників, а ми щомісяця працевлаштовуємо майже 1,5 тисячі людей,
– говорить директорка Департаменту рекрутації агенції з працевлаштування Gremi Personal Анна Джоболда.

Вам може бути цікаво – Як поляки реагують на заяви Анджея Дуди і Зеленського: дивіться відео