Так, у рамках допомоги біженцям, громадяни України, які через війну опинилися в Варшаві, мали змогу безкоштовно користуватися послугами польських перевізників. Впродовж кількох місяців вільний проїзд для українців був доступний не лише у варшавських автобусах, трамваях та метро, а й у міжрегіональних потягах. Якщо ж деякі пільги стосовно пересування залізницею Польщі збереглися, то з 1 червня за квиток у міському транспорті доведеться платити.
І ще Туристична сфера Польщі: як війна в Україні вплинула на сценарії літнього відпочинку
Усе, що варто знати про оплату проїзду в міському транспорті Варшави
- Лінії громадського транспорту Варшави розбиті на 2 зони. 1 зона – це проїзд у місті та 2 зона – проїзд околицями.
- Квитки треба обов'язково компостувати.
- Bilet 20-minutowy – одноразовий квиток, який від моменту компостування дозволяє їздити необмежену кількість разів впродовж 20 хвилин. Ціна загального квитка – 3,40 злоті, пільгового – 1,70 злоті.
- Bilet jednorazowy przesiadkowy – одноразовий пересадковий квиток, для поїздки впродовж 75 хвилин різним транспортом. Або ж одним до кінцевої зупинки. Ціна – 4,40 злоті, пільговий – 2,20 злоті.
- Купити одноразові квитки можна в спеціальних автоматах, кіосках з пресою чи у водія.
Як платити за проїзд менше
Зекономити на поїздках можна, якщо придбати проїзний – Warszawską Kartę Miejską. Це безкоштовна пластикова картка, яку можна поповнювати квитками на 30 та 90 днів. Оформляють такий проїзний в одному з пунктів ZTM – Управлінні міського транспорту. А поповнювати можна в спеціальних автоматах продажу квитків.
Щоб активувати проїзний, прикладіть картку до скануючого пристрою в будь-якому транспорті. Зелений сигнал означатиме успішну активацію, жовтий – попередить, а червоний – сповістить, що термін дії квитків скінчився.
Читайте також 90 днів перебування у ЄС: чи можуть українці повторно вернутися до Польщі з вичерпаним безвізом
Вам може бути цікаво – Як поляки реагують на заяви Анджея Дуди і Зеленського: дивіться відео