72-річний італієць Клаудіо Трента з містечка Барлассіна у Ломбардії дуже обурювався через 30-сантиметрову вибоїну посеред пішохідного переходу. Міська влада тривалий час ігнорувала його скарги, тому пенсіонер вирішив проблему самостійно – засипав яму бітумом. Тоді він навіть не підозрював, чим для нього це обернеться.

До теми: За що можуть оштрафувати в громадському транспорті в Європі: нюанси, які варто знати українцям

Історія закінчилась для Клаудіо Тренти штрафом аж у 882 євро. Причина: проведення потенційно небезпечних робіт у громадському місці без відповідного дозволу. Пенсіонер обурений і подав зустрічний позов проти міської влади – за недбалість.

Що про скандал думають італійці

Історія зі штрафом Тренти набула великого розголосу, коли чоловік виклав лист від поліції на своїй сторінці у Фейсбук. Вчинок пенсіонера викликав схвалення італійців в соцмережах. Деякі пишуть: "‎якби люди на півдні Італії не брали справу у свої руки, все би давно розвалилося". Також користувачі в мережі пропонують мерії відшкодувати пенсіонерові вартість матеріалів та виконаної роботи, якщо самі не спромоглися засипати яму.

До дискусії долучився і заступник секретаря міністерства культури Вітторіо Сгарбі.

Окрім правил користування дорогами, є ще здоровий глузд. І за логікою здорового глузду місцева поліція мала би подякувати цьому пану,
– зазначив чиновник.

Останніми днями Клаудіо Трента став місцевою зіркою. Його навіть запросили на ефір італійського телебачення. Тому історія зі штрафом за засипану вибоїну – розвивається.