Охочих скористатися послугами Паспортного сервісу у Варшаві дуже багато. Щодня тут збирається кілька сотень людей, які приїжджають зі всієї Польщі та навіть з інших країн. Сервіс TransferGo дізнався всі нюанси щодо візиту, які варто врахувати українцям.

Читайте також Адаптація дітей у польських школах: поради для батьків

Паспортний сервіс у Варшаві: адреса та графік роботи

Паспортний сервіс у Варшаві розташований на другому поверсі торгового центра Blue City за адресою Al. Jerozolimskie, 179. Філіал працює з понеділка по суботу з 10:00 до 19:00.

17 інспекторів приймають громадян за електронною чергою. В цю чергу можна записатись онлайн або безпосередньо у Паспортному сервісі.

Як записатися онлайн

Зареєструватися в чергу можна за посиланням. Вам потрібно обрати месенджер для запису в чергу. Після цього відкриється чатбот, де треба натиснути кнопку "Старт", а потім – "Надати номер". Після підтвердження в чатботі слід повернутися на сайт Паспортного сервісу та обрати потрібну послугу: оформлення документів або обмін посвідчення водія.

Після перевірки, що ви не робот, потрібно знов обрати послугу. А вже після цього відкриються доступні дати та час.

Щодня біля Паспортного сервісу збирають сотні людей / Фото TransferGo

Якщо вам таким вдалось записатися онлайн, ви отримаєте підтвердження у месенджері – номер в електронній черзі. Вам потрібно прийти у вказані дату та час в центр та подати документи.

Яка ситуація з живою чергою в Паспортний сервіс у Варшаві

Якщо записатися онлайн все ж не вийшло, ви можете зробити це в самому центрі обслуговування громадян. Але розраховуйте, що доведеться потратити на запис цілий день. Радимо приїжджати якомога раніше, бо інколи черга формується ще з вечора минулого дня. Люди навіть ночують біля Паспортного сервісу.

По приїзду вранці до центру одразу треба записатись у першу чергу – на отримання талона. О 10-й відчиняється сервіс: записані онлайн одразу ж йдуть подавати документи, а люди з живої черги отримують талони з номером в електронній черзі. Талони дійсні тільки в той день, коли їх видали.

Талон містить QR-код з посиланням на чат у Viber, де автоматично приходять повідомлення про рух черги. Коли до вашого номера залишається приблизно 15 людей, уже можна заходити в приміщення.

За один робочий день центр встигає надати послуги близько 350 відвідувачам по талонах, що були видані в порядку живої черги.

Приймають та обробляють документи одразу 17 інспекторів / Фото TransferGo

Як відбувається сама подача документів

У приміщенні центру на моніторах можна стежити за рухом черги, а також там вказаний приблизний час очікування наступних клієнтів. Диктор оголошує, який номер з черги запрошується до якого інспектора. Слід бути уважним, щоб не пропустити свою чергу.

Інспектор перевіряє та сканує документи, заповнює бланк, робить фото, знімає відбитки пальців та приймає оплату. Обробка документів однієї людини займає приблизно 10 хвилин.

За рухом черги можна стежити на моніторах / Фото TransferGo

Перелік потрібних документів

  • Паспорт громадянина України;
  • Індивідуальний податковий номер фізичної особи – платника податків (ІНН);
  • Попередні паспорти громадянина України для виїзду за кордон;
  • Свідоцтво про народження тощо.

Детальніший список необхідних документів залежно від виду послуги дивіться тут.

Як отримати готові документи

Коли ваші документи будуть готові, вам прийде SMS-повідомлення. При отриманні документа треба мати паспорт громадянина України для підтвердження особи.

Приходити за готовими документами краще у другій половині дня. Після обіду пройде більша частина електронної черги, тому в центрі буде менше людей.

Обмін посвідчення водія

Нещодавно у Паспортному сервісі у Варшаві стала доступна послуга з обміну посвідчення водія. Термін дії нового посвідчення – 30 років. Документ друкується на місці та видається відразу після оформлення. В яких випадках можна поміняти посвідчення та які для цього потрібні документи – дізнайтеся за посиланням.

Коли документи будуть готові, вам прийде відповідне SMS-повідомлення / Фото TransferGo

Ціни на послуги

Ціни на послуги з виготовлення документів складаються з двох платежів – у гривні за адмінпослугу, бланк і його персоніфікацію та у злотих – за сервісні послуги. Оплатити можна лише карткою під час подачі документів. Гривневий платіж простіше оплачувати гривневою карткою, платіж у злотих – будь-якою. Рекомендовано перед оплатою перевірити ліміт для платежів в інтернеті. Тут можна подивитись інструкцію щодо оплати.

Вартість виготовлення документів у звичайні строки (без врахування банківської комісії):

  • Закордонний паспорт – 733 гривні + 335 злотих;
  • ID-картка вперше з 14 років – 335 злотих;
  • Обмін ID-картки або замість паспорта старого зразка – 372 гривні + 335 злотих;
  • Одночасне оформлення ID-картки вперше з 14 років та закордонного паспорта – 733 гривні + 425 злотих;
  • Одночасне оформлення ID-картки та закордонного паспорта – 1105 гривень + 425 злотих;
  • Обмін посвідчення водія – 254 гривні + 420 злотих.

Якщо замовити виготовлення документів у стислі терміни, то гривневий платіж збільшується, а платіж у злотих залишається незмінним. Розцінки можна подивитись на сайті.

Зауважте, що термін виготовлення у 20 або 7 робочих днів зараз не відповідає дійсності. При замовленні у звичайний термін очікувати доведеться близько 3-х місяців, у стислі терміни – приблизно 1,5 – 2 місяці.