Впровадження нової технології має спростити роботу продавців, яким більше не доведеться перевіряти документи покупців. Крім того, автори проєкту вважають, що це допоможе оптимізувати процес.

Актуально Робота в Угорщині для українців: умови, зарплата і найпопулярніші вакансії у 2022 році

Як працюватиме нова система

За згодою покупців, камера визначить їх вік, використовуючи алгоритми і базу даних анонімних осіб. Розробники стверджують, що це найточніша у світі технологія оцінки віку, адже вони навчили алгоритм на базі штучного інтелекту перевіряти вік осіб з середньою точністю 2,2 року і він натренований виявляти людей молодших за 25 років. У базі системи є 125 тисяч облич різного віку – від 6 до 60 років.

Очікування схвалення віку при самостійній перевірці іноді засмучує покупців. Наші рішення для перевірки віку допомагають роздрібним торговцям відповідати вимогам регуляційних органів по всьому світу і йти в ногу з потребами споживачів у швидких і зручних послугах, зберігаючи при цьому конфіденційність людей,
– сказав виконавчий директор компанії-розробника технології.

у магазинах Британії нейромережі визначатимуть вік покупців алкоголю

У магазинах Британії нейромережі визначатимуть вік покупців алкоголю / Фото unsplash

Це цікаво Магазини в Польщі стають бібліотеками та автовокзалами: причина такого рішення

Якщо система визначить, що покупцеві менш як 25 років – вона просигналізує, і клієнту необхідно буде пред'явити посвідчення особи співробітнику, аби той пересвідчився, що перед ним повнолітня особа.

Представники роздрібної торгівлі заявляють, що використання цієї технології може знизити кількість випадків зловживань з боку персоналу. Крім того, це призведе до меншої агресії та жорстокого поводження з працівниками супермаркетів, коли неповнолітнім людям відмовляють в продажі алкоголю. Адже це машина відмовлятиме, а не продавець.

Нова система працюватиме на касах самообслуговування / Фото Gondella

Ми знаємо, як мало часу у деяких наших клієнтів, тому ми завжди хочемо зробити все швидше і простіше для них, коли вони роблять покупки у нас,
– розповіла Джері Хебберд, директорка з інновацій в роздрібній торгівлі.

Проєкт створено за підтримки британського МВС і його запустили у режимі тестування. Тому перевірка нейромережею поки що проходить лише за згодою клієнта.