Українських біженців у Німеччині зобов'яжуть перевірити справність своїх авто. Зосередяться на безпечності машин для учасників дорожнього руху і дотриманні норм викидів в атмосферу. При цьому автівки будуть залишатися зареєстрованими в Україні.

До теми: Одна з країн Європи вимагає від українців продавати свої авто: що сталося

Техогляд замість реєстрації

Перевірка транспортних засобів відбудеться за спрощеною процедурою. Важливо, що українські авто не перевірятимуть на відповідність діючим у Німеччині і ЄС технічним вимогам, адже автомобілі і надалі будуть перебувати на обліку в Україні. Досі отримання сертифіката відповідності технічним нормам ЄС для українців було великою проблемою. І коштувало – немало, часом навіть сотні євро.

Без реєстрації – до 1 квітня

Остаточно погодити правила, за якими автомобілі українців із тимчасовим захистом можуть залишатися в Німеччині, обіцяють до 9 червня. Спершу федеральні землі окремо ухвалять та оприлюднять документ. Нові правила для автомобілів з України передбачають, що пільговий період без реєстрації буде продовжено до 1 квітня 2024 року.

Як зареєструвати авто в майбутньому

Наразі міністри транспорту федеральних земель Німеччини не визначили остаточну процедуру реєстрації для біженців. Але зазвичай така процедура проходить у кілька етапів, серед яких:

  1. проходження технічного огляду;

  2. підтвердження наявності німецького страхового поліса;

  3. сплата щорічного автомобільного податку.

Авто з України потрібно також розмитнювати, але в разі оформлення за процедурою переїзду на постійне місце проживання, заявник може бути звільнений від сплати мита.