Новообрана ректорка приступить до виконання своїх обов'язків у лютому 2022 року. На цій посаді вона замінить Томаша Зиму. Керуватиме жінка найстарішим і найбільшим університетом Чехії до 2026 року.

Цікаво Кому мігранти довіряють свої гроші: інтерв'ю з працівником служби підтримки сервісу переказів

Детальніше про нову ректорку Карлового університету

49-річна Мілена Краличкова перемогла єдиного суперника у першому турі Міхала Стеглика, колишнього декана факультету мистецтв згаданого університету. Всього вона отримала 55 голосів з 69.

Моя мета – дати нашим випускникам знання і навички, які допоможуть їм на ринку праці не лише після закінчення навчання, але і через десять або двадцять років, або ще пізніше,
– заявила Краличкова.

Вона додала, що хотіла б зосередити увагу, серед іншого, на посиленні диджиталізації, скороченні адміністративних тягарів та більш ефективному використанні коштів з європейських фондів. На думку новообраної ректорки, треба прагнути до модернізації інформаційної системи навчання та розвитку екологічної стійкості.

Також Мілена Краличкова буде вирішувати питання будівництва науково-освітнього кампуса в центрі Праги, в районі Альбертова. Будівництво обійдеться у близько 8 мільярдів крон і буде завершено до кінця 2025 року.