У Варшаві п'ять операторів прокату транспортних засобів уклали з містом угоду, яка допоможе підвищити безпеку на дорозі. Нові правила використання електричних самокатів та скутерів схожі на правила для велосипедів. Отже, як і у випадку з велосипедами, в'їзд у деякі місця цим транспортним засобам заборонений. Це стосується, наприклад, Старого міста.

Читайте також Унікальна бонусна програма: як заробляти на міжнародних грошових переказах

Правила користування електросамокатами в Польщі

Угоду зі столицею підписали такі п'ять компаній:

  • Bolt;
  • Dott;
  • Lime;
  • Blinkee;
  • TIER.

Згідно з новими положеннями, стоянка для електроскутерів та самокатів дозволяється лише у спеціально відведених місцях. Якщо таких поблизу немає, тоді дозволяється паркуватися на тротуарі, паралельно його зовнішньому краю.

Уряд міського транспорту позначить кілька тисяч міських велосипедних стендів спеціальною наклейкою. Позначка вказуватиме на те, що тут є відведене місце для паркування велосипедів та електроскутерів. У такий спосіб Варшава швидко отримає густу мережу з кількох тисяч парковок, доступних майже на кожному розі. На думку влади, це обмежить кількість транспортних засобів, припаркованих у випадкових місцях.

Також електричні самокати та скутери можуть пересуватися зі швидкістю не більше як 20 кілометрів за годину. Оператори блокуватимуть свої транспортні засоби при фіксації перевищення дозволеної швидкості.

Принагідно нагадуємо нові правила дорожнього руху в Україні: дивіться відео