Кількість нелегально працевлаштованих іноземців встановлювали за результатами перевірок підприємств. Про це повідомила речниця Управління Вармінсько-Мазурської прикордонної служби Мирослава Александрович.

Цікаво Легко не буде, нас тут ніхто не чекає, – українка розповіла, як знайти роботу в Польщі

Детальніше про кількість нелегальних працівників у Польщі

За словами Мирослави Александрович, у 2021 році працівники прикордонної служби провели 210 перевірок на предмет законності працевлаштування іноземців. З 6 000 іноземців, яких вдалося перевірити, було виявлено 825 нелегальних працівників.

Співробітники Вармінсько-Мазурського прикордонного відділу виявили порушення законодавства у посередницьких галузях працевлаштування – 78%. 12% нелегально працевлаштованих іноземців працювали в будівельній галузі, а на виробництві та у сфері обслуговування по 4 %,
– розповіла Мирослава Александрович.

Серед іноземців у Вармінсько-Мазурському воєводстві найчастіше виконували роботу з порушенням польського законодавства про працю українці – 88%. Нелегально працевлаштованих грузинів і білорусів виявили по 3%.

Найчастіше працівники прикордонної служби виявляли такі порушення:

  • робота без необхідного дозволу;
  • працевлаштування без декларації про намір доручити роботу;
  • праця на умовах, відмінних від зазначених у документах.

Всього за минулий рік прикордонники у Вармінсько-Мазурському воєводстві подали до суду 62 клопотання про покарання роботодавців, які брали іноземців на роботу без належного дотримання законодавства. Працедавців-порушників карали штрафами на суму майже 50 тисяч злотих.

Також вас може зацікавити сюжет про те, як не потрапити до шахраїв в пошуку роботи за кордоном: дивіться відео