Не тільки продавці і сезонні робітники: українці у Польщі все частіше займають керівні посади

28 вересня 2021, 16:34
Читать новость на русском

Джерело:

Polsha 24

Іноземці, які приїжджають у Польщу, зокрема українці та білоруси, все впевненіше заповнюють дефіцит висококваліфікованих працівників. Лише у 2020 році мігрантам було видано 406 тисяч дозволів на роботу, що у 10 разів більше, ніж у 2010 році.

Згідно з даними економістів Гданського технологічного університету, за останні декілька років тенденції міграції у Польщу дуже сильно змінились. Сьогодні безліч іноземців – високоосвічені люди, які займають високі посади, керують відділами або ж відкривають власну справу на території республіки.

Читайте також Знайшов щастя і здобув досвід за кордоном, а згодом повернувся на Батьківщину: історія українця

Образ мігранта у Польщі

На думку професорки Гданської Політехніки Малгожати Гаврицької, стереотип про те, що поляки – керівники, а українці – винятково підлеглі, вже давно відходить у минуле.

Навіть у великих корпораціях іноземці сьогодні часто стають керівниками. Більшість з них – у галузі IT, однак є й медики, менеджери та представники інших професій. Польща має радіти тому, що українці прагнуть тут працювати. Вони не "відбирають хліб" у поляків, а заповнюють прогалини на ринку важливих професій.

Малгожата Гаврицька

Професорка економіки Гданської Політехніки

Українці у польській економіці

Згідно з результатами досліджень, сучасні мігранти суттєво відрізняються від тих, які переїжджали у Польщу ще 10 років тому. Зокрема, раніше середній час перебування українця у Польщі становив від 3 до 6 місяців, а зараз – від 6 місяців до 2 років.

Крім того, у 2020 році дозвіл на роботу у Польщі отримали 295 тисяч українських мігрантів, що у 20 разів більше, ніж у 2010 році.

Позитивний вплив на економіку Польщі мають також студенти з України. Вони є найперспективнішими кадрами з огляду на майбутню ситуацію національного ринку праці, і з легкістю зможуть заповнити прогалини у висококваліфікованих нішах, будучи вже повністю адаптованими протягом навчання у виші.

Зверніть увагу Дві освіти у Польщі за стипендійними програмами та навчання в Іспанії: досвід українки

Додамо, що кількість іноземців у польських університетах постійно зростає. У 2020/21 навчальному році їх було 84 тисячі. Першокурсників серед них – 59 тисяч, з яких 39 тисяч – громадяни України.