Автором проєкту "Бидгощ – наше спільне місто" (Bydgoszcz – nasze wspólne miasto) став поляк Якуб Херольд.
Важливо Отримання карти побиту в Польщі: яких помилок слід уникати, щоб пришвидшити процес
Він розповів, що у 2016 році у Бидгощі жили та працювали кілька тисяч українців. Вони переїхали до польського міста цілими сім'ями, знайшли роботу, а дехто навіть відкрив свій бізнес. Ідея короткометражного фільму полягала у тому, щоб показати, хто такі українці та як вони живуть у польському місті.
Це наші сусіди, колеги та друзі, з якими ми ділимося своїми щоденними турботами та радощами. Цей фільм показує, що Бидгощ дає шанс кожному, хто хоче ним скористатися, і є місцем, де можна реалізувати свої життєві інтереси. Це чудове місце для життя,
– мовиться у підписі до відео.
Головні герої фільму
Відеоролик має 4-х героїв – це українці, які оселилися в Бидгощі. Серед них:
- Вінничанка Лілія Загнітко, яка вже 4 роки разом з родиною живе у Бидгощі. Вона керує українським хором, де співають діти та дорослі, та клубом українців з Бидгоща.
- Юрій Зоренко зі Львова – науковець, спеціаліст з фізики. Зоренко разом із дружиною працює в Інституті фізики Університету Казиміра Великого. Створив кафедру оптоелектронних матеріалів.
- Аліна із Запоріжжя, яка переїхала до Бидгоща у 2016 році. У польському місті вона відкрила власну перукарню.
- Зварювальник Володомир Коняєв у 2015 році приїхав із Кшеменчука. Його захоплення – тріатлон.
Усі українці розповідають про переваги життя у польському місті та діляться досягненнями.
Короткометражка про те, як українці живуть у Польщі: дивіться відео
Додамо, що згідно з офіційними даними, станом на листопад 2021 року в Польщі перебувають майже 2 мільйони українців. Втім, їх може бути й більше, адже важко порахувати точну кількість. Щороку у країні зростає кількість видачі дозволів на тимчасове проживання для працездатних іноземців, зокрема українців.