Йдеться про пасажирський залізничний пункт пропуску у Раві-Руській. Востаннє потяги міжнародного сполучення зупинялися там на початку 2000-х років.

Читайте також 7 місць у Польщі, куди можна поїхати з дітьми: добірка для захопливого вікенду

Потягом до Варшави через Раву-Руську

Українські та польські залізничники спільно проводять випробувальну поїздку маршрутом Люблін – Рава-Руська. Так, на цьому напрямку уже почав курсувати перший тестовий потяг. Регулярні рейси планують запустити впродовж кількох місяців.

Таким чином Рава-Руська у Львівській області стане зручним пунктом пересадки між поїздами на євроколії та поїздами Укрзалізниці на українській колії.

Між Варшавою та Равою-Руською почне курсувати потяг / Фото фейсбук Міністерства інфраструктури України

За словами Олександра Кубракова, запуск сполучення між Варшавою, Любліном, Рава-Руською та Львовом дозволить задовольнити величезний попит українських пасажирів на польському напрямку, а також розвантажити автомобільні пункти пропуску.

Працюємо над тим, щоб наші країни стали ще ближчими одна до одної,
– додав віцепремʼєр з відновлення України.

Залізничний пункт пропуску у Рава-Руській не обслуговував пасажирів понад 20 років. Укрзалізниця відновила ділянку євроколії довжиною 8,4 кілометра та відреставрувала вокзал на станції Рава-Руська. Після тестової поїздки польській стороні знадобиться декілька місяців для розгортання повноцінного митно-прикордонного контролю та завершення формальностей, після чого буде оголошено дату старту регулярного сполучення.

Рейс пройшов успішно

За інформацією пресслужби Укрзалізниці, тестово-випробувальна поїздка євроколією 1435 мм із Польщі до Рава-Руської успішно завершилася.

Рейс пройшов успішно / Фото Укрзалізниця

На борту першого рейса разом із залізничниками перебували Міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик та Віцепрем'єр-міністр з відновлення України, міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.