Українки за кордоном можуть безплатно опанувати IT-професію: деталі програми

Джерело:
yavp.plУкраїнські жінки за кордоном та зі статусом ВПО можуть безкоштовно отримати навчання на престижних курсах. Опанувати нову професію у сфері креативних індустрій та IT зможуть 1000 учасниць.
Отримати нові навички та розпочати кар'єру пропонують за 13 напрямами. Навчання яким саме професіям буде доступне та як спробувати свої сили – розкажемо далі.
До теми Українцям буде простіше влаштуватися на роботу в Німеччині: що змінилось
Розпочати кар'єру в IT
Projector Foundation у співпраці з ЄС розпочинає набір на безплатне онлайн-навчання. До участі запрошують жінок-ВПО та тих, які проживають за кордоном. Заняття з 13 курсів стартують у листопаді. Доступні професії: програмування, SMM, графічний та веб-дизайн.
Заявку можуть подавати повнолітні біженки, які живуть за кордоном і не мають роботи та жінки в Україні зі статусом ВПО. Для участі у відборі достатньо надати документ, який підтверджує один із цих статусів.
Хочемо підсилити жінок та допомогти опанувати нові навички для початку кар'єри у креативному чи IT секторі – щоб українки мали фінансову незалежність і гідну оплату праці. На курсах студентки працюватимуть з реальними замовниками та отримають готові кейси у портфоліо, після його завершення,
– повідомляють на сторінці Projector.
Ці курси направлені на пошук роботи та замовлень. Тому під час навчання відбудуться консультації з HR та нададуть доступ до кар'єрного сервісу LEZO.
Таке навчання стало можливим завдяки фінансовій підтримці Євросоюзу та Міністерства економіки України, яке посприяло інформаційно.
Однією з обов'язкових умов є володіння англійською мовою мінімум на рівні Intermediate. Останній день подачі заявок – 14 листопада 2023 року (до 23:00).
Українці масово відкривають бізнес у Чехії
За останній рік у Чехії зареєструвалися 55 тисяч приватних підприємців. І майже кожен десятий із них громадянин України. До 2022 року частка українців, які починали свою справу в Чехії, була на рівні 1 – 2% на рік.
У 2023 році бізнес у Чехії розпочали близько 5 000 українців. Найбільше – у Празі. Найчастіше ФОП відкривають у галузях будівництва та переробної промисловості.