Українці можуть отримати допомогу на оренду житла в Польщі: як її отримати
Джерело:
TransferGoУ Польщі наразі зареєстровано майже 954 тисячі українців, які з 24 лютого 2022 року були змушені залишити домівку. Очевидно, що люди за кордоном першочергово потребують помешкання, й країна всіляко сприяє їм у цьому питанні.
Чимало польських фондів пропонують українцям допомогу, зокрема і матеріальну. Так, нещодавно фонд Habitat for Humanity Poland започаткував програму "Крок Додому". Яку допомогу надають у рамках проєкту та як стати учасником, розповідає міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo.
Читайте також Традиційні банки чи сучасні альтернативи: огляд популярних способів переказу коштів з Польщі
"Крок Додому" для українців у Польщі
Благодійний фонд Habitat for Humanity Poland оголосив про нову ініціативу з надання фінансової допомоги українським сім'ям, які шукають притулку в Польщі.
Зокрема, фонд пропонує допомогу в пошуку та організації оренди житла, а також надання дофінансування. Крім цього, у рамках ініціативи "Крок Додому" надаватимуть інформаційну підтримку.
Участь у програмі можуть взяти українці, які:
- мають документальне підтвердження перетину кордону після 24 лютого 2022 року;
- перебувають на території Польщі;
- готові здійснювати оренду житла протягом не менше ніж 12 місяців;
- мають мінімальний дохід домогосподарства (залежно від регіону від 3 000 до 4 500 злотих);
- належать до категорій осіб, які особливо наражені на ризик втрати житла.
"Крок Додому" для українців доступний на всій території Польщі. Послуги, що надаються в межах цієї програми, пропонують безплатно, хоча учасники повинні будуть взяти на себе частину витрат, пов'язаних з орендою житла.
Як подати заявку
Коли українці шукають фінансову допомогу для оренди житла в Польщі, першим кроком стане заповнення реєстраційної анкети програми.
Як подати заявку на програму "Крок Додому" у Польщі / Фото Unsplash
Фонд рекомендує заповнювати заявку на участь у програмі не раніше, ніж за 31 день до запланованої дати початку оренди. Час очікування на верифікацію складає приблизно 7 днів і може залежати від поточної кількості звернень.
Комунікація з учасниками програми здійснюватиметься за допомогою електронної пошти та телефону. Українцям буде потрібно розглянути пропозиції, контактувати з орендодавцями та Habitat Poland, а також оглядати потенційні варіанти житла.
Допомога, яку можуть отримати українці у рамках “Крок Додому”
Пошук житла: допомога у самостійному пошуку житла за допомогою мініпосібника. Можливість скористатися дистанційними послугами агента з нерухомості й додаткова компенсація за його допомогу.
Фінансова підтримка: можливість отримати додаткове фінансування для депозиту, а також часткову компенсацію витрат на оренду житла.
Укладення договору оренди: доступ до зразків договорів оренди, можливість цифрового підпису договорів за допомогою мобільного телефону, а також послуги перекладача для спілкування з орендодавцями.
Також доступне страхування для учасника програми та власника житла. Для додаткової зручності пропонують і нотаріальні послуги.
Покращення життєвої ситуації: можливість отримати додаткове фінансування на мовні курси, професійну підготовку та догляд за дітьми.
Крім того, кожен учасник програми може отримати інформаційну підтримку та перенаправлення до допоміжних служб.
Українці можуть отримати довиплату до орендної плати в Польщі / Фото Unsplash
Що потрібно від українців
Очевидно, програма не може працювати лише в одну сторону, тому є й вимоги до українців. Серед них:
- перебування в місті, де людина шукає квартиру;
- наявність вільного часу, наприклад, для огляду квартир;
- оперативна комунікація з Habitat Poland;
- надання правдивої та актуальної інформації про свою житлову ситуацію.
Важливо зазначити, що участь у програмі "Крок Додому" закінчується, коли термін оренди житла сплив. Втім, це може статися й раніше – у випадку, якщо учасники програми порушують правила та умови участі.
До слова, Німеччина також є однією з найпопулярніших країн серед українців. Найгарячішим питанням для них є оренда комфортного та бюджетного помешкання – що варто знати, щоб пошук житла був легким та спокійним процесом.
Нагадаємо, що матеріально підтримати близьких в Україні можна з будь-якої точки Європи. Міжнародний сервіс TransferGo допоможе зробити це просто, легко та за вигідним курсом. Якщо ж скористатися програмою "Запроси друга", можна отримати ще й грошові бонуси.