Здійснюючи такі перекази, багатьом доводиться використовувати польські банки. Одним з найбільшим з них є PKO Bank Polski.

Читайте також Навіть без знання мов: у яких містах ЄС українцям найлегше знайти роботу

Закордон 24 за підтримки сервісу TransferGo розібрався, як здійснювати міжнародні перекази за допомогою PKO Bank Polski та чи існує вигідна альтернатива.

Клієнти, які використовують PKO Bank Polski для переказу грошей безпосередньо на картки українських користувачів Кредобанку або ПриватБанку, звільнені від комісійних зборів. Однак ті, хто обирає перекази SWIFT або SEPA, зіткнуться з додатковою комісією в розмірі від 0,4%.

Також додаткова плата стягуватиметься за перекази на картки та рахунки інших банків. Її розмір залежатиме від:

  • банка-отримувача,
  • типу рахунку,
  • валюти тощо.

Так, якщо користувач хоче надіслати злоті на картку українських банків (крім Кредобанку та ПриватБанку), мінімальна комісія становитиме 25 злотих.

Комісії та додаткові збори можуть змінюватися залежно від способу, суми переказу та валюти, що використовується. Також традиційні банки, такі як PKO Bank Polski, включають у свої обмінні курси націнку. Часто такий курс є менш вигідним за середній на ринку, проте користувачі, які не завжди мають час на пошук альтернатив, погоджуються на ці умови. В результаті, так звана прихована комісія суттєво впливає на витрати, навіть, якщо відправник цього не усвідомлює.

До речі, точний відсоток курсової націнки, що застосовується до транзакцій, не розголошується. Однак клієнти можуть оцінити різницю, порівнявши вказаний банком обмінний курс із середньоринковим. Зробити це можна за допомогою онлайн-конвертерів валют.

У процесі переказу коштів з картки PKO Bank Polski в Україну можуть виникнути й додаткові витрати. Окрім комісії та націнки обмінного курсу, можуть стягуватися комісії банків-посередників або банку одержувача. Заздалегідь передбачити точну суму цих витрат складно.


Що треба знати про міжнародні перекази через PKO Bank Polski / Фото Shutterstock

Час для здійснення міжнародних переказів через PKO Bank Polski може становити від кількох годин до кількох днів. Це залежить від багатьох факторів, у тому числі від країни одержувача та обраного способу переказу.

Може зацікавити Яскраво та музично: 5 головних європейських фестивалів цього літа

Так, кошти, переказані з рахунків або через каси відділень PKO Bank Polski на картки Кредобанку, обробляються від 40 хвилин до 2 годин. Втім, клієнти, які здійснюють SWIFT-перекази, повинні знати, що з моменту відправлення коштів на рахунок одержувача може знадобитися до 5 днів. Це не завжди зручно, особливо, якщо йдеться про непередбачувані обставини.

Щоб здійснити переказ, відправник повинен отримати доступ до платформи онлайн-банкінгу PKO Bank Polski – застосунок IKO. Саме з його допомогою можна здійснювати перекази коштів на номер IBAN віртуального рахунку одержувача.

Відправник повинен отримати доступ до платформи онлайн-банкінгу PKO Bank Polski
Відправник повинен отримати доступ до платформи онлайн-банкінгу PKO Bank Polski / Фото TransferGo

Також власники карток цього польського банку можуть надсилати гроші в Україну за допомогою системи SWIFT. Це можна зробити, вибравши відповідне меню в мобільному додатку IKO і ввівши необхідні дані для транзакції.

На TrustPilot PKO Bank Polski має рейтинг 1,9 з 5. Це означає, що клієнти банку не дуже задоволені якістю отриманих послуг. Крім того, вони зауважують, що часто перекази повертаються на рахунок відправника, не дійшовши до отримувача.

Тому українців у Польщі цікавлять сучасні альтернативи, які можуть забезпечувати швидкий та вигідний переказ коштів за кордон. Саме таким сервісом є TransferGo, який може похвалитися оцінкою 4,7/5 – "Відмінно", а окрім того – відсутністю комісії і додаткових зборів.

Ось різниця у переказі коштів в Україну через TransferGo та PKO Bank Polski:

Різниця в переказі коштів в Україну через TransferGo та PKO Bank Polski
Різниця в переказі коштів в Україну через TransferGo та PKO Bank Polski / Інформація з сайту TransferGo

TransferGo є оптимальним вибором для людей, які бажають переказувати гроші в будь-який час та з будь-якого місця. Використання сервісу є зручним та інтуїтивним. А якщо знадобиться допомога чи консультація, професійна міжнародна команда надасть підтримку рідною мовою користувача.

І що важливо – це не лише зручно, але й безпечно. Сервіс дбає про наскрізне шифрування і захищає дані клієнтів. Завдяки цьому TransferGo завоював довіру понад 7 мільйонів користувачів по всьому світу та став сучасною альтернативою традиційним банкам.