У Польщі допомога "500+‎" призначається незалежно від доходу родини. Право на дитячі виплати надається і іноземцям, які оформили тимчасовий захист або дозвіл на проживання. При цьому, діти мають обов'язково проживати у Польщі разом з батьками. Кому можуть відмовити в отриманні допомоги на дитину – читайте далі.

Цікаво: Літній відпочинок з дітьми у Польщі: добірка локацій, які вразять і батьків

Випадки, коли ZUS припиняє виплати "‎500+"

  • Дитині виповнилось 18 років;
  • Стало відомо, що батьки отримують дитячі виплати, але витрачають їх на себе;
  • Батьки вже отримують допомогу на дитину в іншій країні;
  • Дитина перебуває в дитячому будинку, виховному центрі або в центрі соціальної опіки.

Додаткові нюанси

Якщо ви раптом неправильно заповнили онлайн-заявку або додали не всі потрібні документи, ZUS з вами зв'яжеться і їх можна буде відправити згодом. Але якщо ви не виправите помилки і не надішлете потрібні документи протягом додаткового періоду, допомога "‎500+" не буде призначена. Тому будьте уважні і перевіряйте електронну пошту, яку ви вказали під час заповнення заявки.

Куди звертатися, якщо є питання

Можете телефонувати на спеціальну інформаційну лінію 22 290 55 00 (з понеділка по п'ятницю 8:00 – 15:00) або у колл-центр ZUS 22 560 16 00 (з понеділка по п'ятницю 7:00 – 18:00).

Також є опція зв'язку через електронну пошту: cot@zus.pl

Допомога зросте до 800 злотих

Вже з наступного року допомогу "‎500+" обіцяють збільшити до 800 злотих на місяць. Таку заяву зробив голова керівної партії Польщі "Право і справедливість‎" Ярослав Качинський. Умови для отримання виплат залишаться незмінними.