Зокрема, у Польщі є місця, які справлять незабутнє враження як на дітей, так і на дорослих. Сьогодні міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo розповість, де можна провести сімейний відпочинок влітку.

Парки розваг у Польщі для всієї родини

 1. Найбільший парк розваг у Польщі – Energylandia

Парк розташований у місті Затор, що за 30 хвилин від Кракова або Катовіце. Тут представлено кілька десятків атракціонів – уся територія поділена на 6 тематичних секторів, один із яких – аквапарк. Найменші відвідувачі зустрінуть улюблених казкових персонажів, а дорослі зможуть випробувати свій характер на екстремальних атракціонах.

Щодо вартості квитків, то ціни наступні:

 • діти до 3-х років – 1 злотий,
 • пільговий квиток (діти зростом до 140 сантиметрів та дорослі віком від 65 років) – 109 злотих,
 • дорослий квиток – 159 злотих.

Атракціони для дітей в Energylandia / Фото з інстаграму @energylandia​

 1. Afrykarium у Вроцлавському зоопарку

Цікаво провести час всією сім'єю можна в Afrykarium, який присвячений лише африканській фауні та є найбільшим океанаріумом у Польщі. Найвідвідуваніша зона парку – це Мозамбікська протока, оскільки вона представлена ​​у вигляді тунелю із прозорими стінами. Прогулюючись під товщею води, можна поспостерігати за акулами, скатами та іншими тваринами і рибами.

Вартість квитків:

 • пільговий (діти від 3 до 7 років, учні та студенти до 21 року) – 50 злотих,
 • дорослий білет – 60 злотих,
 • сімейний білет (двоє дорослих та до 3 дітей) – 195 злотих.
 1. Один з найбільших парків динозаврів – Jurapark в Красеюві

Цей парк динозаврів розташований за 20 кілометрів від міста Ополе. У ньому представлено понад 200 моделей доісторичних тварин у реальному розмірі. Відвідувачі можуть побачити оригінальні скам'янілості у палеонтологічному павільйоні.

Водночас у Парку еволюції можна відчути себе справжнім мандрівником у часі та простежити розвиток планети протягом мільйонів років.

Відповідно до категорій відвідувачів, вартість квитків складає:

 • діти до 3 років – 1 злотий,
 • пільговий (школярі, підлітки та студенти до 26 років, пенсіонери) – 79 злотих,
 • дорослий квиток – 89 злотих.

Динозаври у Jurapark / Фото з інстаграму @parknaukikrasiejow

 1. Zatorland в Заторі​

Zatorlad – динопарк, що відомий як найбільший в Європі парк з динозаврами, які рухаються. Тут встановлено понад 100 фігур тварин, більшість із яких рухомі та видають звуки. Серед атракціонів представлений Парк комах, де встановлено 28 фігур комах розміром із людину.

Вартість квитків:

 • діти зростом до 90 сантиметрів – 1 злотий,
 • пільговий квиток (діти зростом від 91 сантиметрів до 16 років, дорослі віком від 65 років) – 69,90 злотих,
 • дорослий квиток – 79,90 злотих.

Зверніть увагу Куди поїхати відпочити на море у Європі: 5 курортів не за всі гроші світу

 1. Farma iluzji у Троянові

Ще один парк розваг для всієї родини, який за 90 кілометрів від Варшави. Найпопулярніші атракціони тут – Летючий будиночок таємниць та Золота шахта. Крім дивовижних експонатів та атракціонів, у Farma iluzji можна знайти десятки інших розваг. Зокрема, тут є зони активного відпочинку з відкритими басейнами.

Щодо вартості квитків, то ціни наступні:

 • діти зростом до 100 сантиметрів – 5 злотих,
 • дорослі віком від 60 років – 49 злотих,
 • пільговий квиток (діти до 16 років) – 75 злотих,
 • дорослий квиток – 85 злотих.

Летючий будинок та гігантські стільці на Фермі ілюзій / Фото farmailuzji.pl​

Де відпочити на природі у Польщі

Один із найкращих способів відпочити та набратися сил – це провести час на природі. У Польщі є і море, і гори, і озера, і ліси. Ось лише кілька унікальних локацій, які варто відвідати всією сім'єю.

Якщо ви шукаєте справді особливу місцевість, тоді варто звернути увагу на Біловезьку пущу – останній у Європі ліс, повністю створений природою. Ще в 15 столітті у цих хащах полював польський король Владислава II Ягелло. Біловезьку пущу називають царством зубра – найбільшого ссавця Європи. Тут займаються відновленням популяції цієї тварини. У лісі багато туристичних маршрутів для пішохідних та велосипедистів.

Незабутні краєвиди чекають на мандрівників на озері Морське око, що в горах Татри за 25 кілометрів від відомого польського курорту Закопане. Воно входить до п'ятірки найкрасивіших озер світу за версією The Wall Street Journal.

Озеро Морське око у Польщі​ / Фото UnSplash

Найкрасивіші в Польщі кліфи – обривисті морські скелі – на острові Волін. Схили розтягнулися на 15 кілометрів уздовж берега Балтійського моря і на деяких ділянках досягають висоти понад 90 метрів. Волинський національний парк пропонує мережу туристичних маршрутів. Під час прогулянки можна побачити круті береги, постльодовикові озера та морський маяк Кікут.

Край Мазурських озер поляки називають дивом природи. У нього входять понад 2000 озер, які з'єднані 12 каналами та 8 річками. Поціновувачі спокійного відпочинку оцінять Мазури. З травня до жовтня тут працюють прогулянкові катери. Крім того, через Мазурський ландшафтний парк проходить один із найкрасивіших байдаркових туристичних маршрутів Європи – Крутиня.

Мазурські озера / Фото Foto Podróże

Бюджетний відпочинок у Польщі: поради для туристів

 • У Польщі зазвичай ціни на відпочинок нижчі у червні, оскільки навчальний рік у поляків закінчується в кінці цього місяця. Пік сезону припадає на період національних свят: початок травня та середину серпня. В цей час найбільше відпочивальників та найвищі ціни.
 • Найдешевший вид транспорту у Польщі – потяги. Але треба враховувати, що у Польщі вони часто спізнюються.
 • Дешевше ночувати у приватному будинку, ніж у готелі чи пансіонаті.
 • Щоб зменшити витрати на час літнього відпочинку, можна зупинятися у маленьких населених пунктах, уникаючи відомих курортних міст.