Це означає, що першу дозу вакцини мають ввести 2,5 мільйонам осіб з 10 мільйонів жителів країни. За прогнозами уряду таких результатів їм вдасться досягти до середини квітня 2021 року. Про це заявив глава адміністрації прем'єр-міністра Гергей Гуйяш.

Схоже Нові правила в'їзду в Польщу з 30 березня: чи можуть українці уникнути карантину

Чому Угорщина дотримується швидких темпів вакцинації

Прийняти рішення щодо масового вакцинування населення уряд мотивували високі показники захворюваності на коронавірус та смертності від нього. Угорщина посідає третє місце у світі за кількістю смертей від COVID-19 на душу населення. Кількість госпіталізацій і людей, які перебувають на штучній вентиляції легенів, також є на рекордно високому рівні.

В Угорщині вакцинують населення швидкими темпами / Фото Unsplash

Які вакцини доступні в Угорщині

Сьогодні в Угорщині найбільша кількість вакцинованих від коронавірусу осіб серед країн ЄС. Угорщина була першою країною в ЄС, яка затвердила вакцини Sinopharm з Китаю та Sputnik V із Росії. Після цього у країні видали екстрений дозвіл ще на дві вакцини – Convidecia від китайської компанії CanSino Biologics та Covishield, версію вакцини AstraZeneca, зроблену в Індії. Загалом в державі схвалено сім вакцин.

В Угорщині планують вакцинувати 25% населення до середини квітня 2021 року / Фото Unsplash

Що відбудеться після вакцинації 25% населення

Коли план з вакцинації буде досягнутий, жителям Угорщини, зокрема іммігрантам, буде доступна більша кількість дозволених послуг. Магазини працюватимуть з 5:00 до 21:30. У торгових центрах діятиме обмеження – один покупець на 10 квадратних метрів. Комендантська година починатиметься о 22:00, а не о 20:00. Підприємства зі сфери обслуговування почнуть працювати у такому режимі, який діяв до 8 березня.

Різкого скасування карантинних правил очікувати не слід. Послаблення обмежень буде поступовим.

Коли відновлять роботу школи

Щоб школи могли відновити навчання з 19 квітня 2021 року, весь шкільний персонал планово буде вакциновано до того часу. Для цього потрібно загалом зробити щеплення 102 тисячам офіційно зареєстрованих шкільних співробітників.

За словами прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, до 19 квітня 2021 року число тих, хто зробить перше щеплення з двох, в країні перевищить 3 мільйони осіб.

Чи діятимуть чинні обмеження під час святкування Великодня

Всі обмеження, які є чинними на період березня-квітня 2021 року продовжать свою дію на час Великодня. Про це заявив керівник адміністрації прем'єр-міністра Гергей Гуйяш.

В Угорщині не послаблять карантин на Великдень / Фото Unsplash