Перехід на зимовий час у Польщі

Для багатьох поляків зміна часу двічі на рік викликає більше труднощів, ніж користі. І багато хто цьому обурюється. Попри все, перехід з літнього на зимовий час у Польщі буде в ніч з 29 на 30 жовтня. О 3:00 ночі стрілки потрібно перевести на 2:00 ночі. Це, своєю чергою, додасть годину сну.

Читайте також Українці у Чехії: все, що варто знати про життя емігрантів у цій країні

Повернення на зимовий час відбувається в останню неділю жовтня. А наприкінці березня 2023 року на поляків знову чекає переведення годинників. У Польщі зміна часу регулюється постановою прем’єр-міністра.

Ідея усунення зміни часу

В Євросоюзі була ідея відійти від змін часу. Після резолюції Європарламенту від 8 лютого 2018 року питанням зайнялася Єврокомісія. Вона провела публічні консультації в державах-членах, згідно з якими майже 90% опитаних заявили про готовність відмовитися від переведення годинників.

У березні 2019 року Європейський парламент у Страсбурзі проголосував за правила, які мають бути скасовані в країнах ЄС шляхом переведення часу, тобто переведення годинників навесні та восени. Проєкт поправки до директиви передбачав, що востаннє зміна часу в ЄС відбудеться у 2021 році. Держави-члени мали право вирішувати, який час застосовуватиметься щодо них. Зрештою, це правило так і не скасували.