Дар'я народилася та виросла в українському місті Вінниця. Більше про її переїзд у Литву та адаптацію до нової країни – читайте у матеріалі Закордон24.

Читайте також: Я тут почуваюсь вдома, – менеджер з маркетингу TransferGo про життя і роботу в Польщі

Полякова виросла у Вінниці

За освітою Дар'я – вчитель англійської, німецької мов та зарубіжної літератури. Диплом магістра отримала у Вінницькому державному педагогічному університеті. Раніше працювала у приватній школі англійської мови. Згодом змінила сферу й потрапила на роботу в державне підприємство "Електричні системи". Спочатку була помічницею керівника відділу виробництва, а згодом отримала підвищення й стала інженером з підготовки виробництва. "Втім, відчувала себе не у своїй тарілці, адже мені більше подобається робота із людьми", – пригадує Полякова.

Далі була робота у сфері клієнтської підтримки у компанії Aviacontact, у проєкті Omio. Це – онлайн-платформа з купівлі квитків у різні куточки світу. "У режимі дзвінків та листування ми допомагали людям зі всього світу купити або обміняти квитки на літак, потяг, паром", – пояснила українка. Втім, коли світ охопила пандемія коронавірусу, цей напрям відчутно занепав.

Як Дар'я потрапила у TransferGo

Саме тоді Дар'я випадково натрапила на вакансію у TransferGo, це був 2021 рік. Компанія якраз шукала працівника зі знанням української, російської та англійської мов. Все це – про Полякову, тож вона, не вагаючись, вирішила спробувати. Відтоді пройшов вже майже рік. Полякова – менеджер з клієнтської підтримки. Крім цього, веде у компанії й низку додаткових проєктів. Зокрема ​​– працює із відгуками на сайті Trustpilot й віднедавна тренує чат-бота для спілкування з клієнтами та ведення статистики.

Робота у підтримці потребує насамперед бажання допомагати. Більшість моїх клієнтів – це також українці, які перебувають, як і я, за кордоном, та переказують гроші своїм рідним,
– зазначила менеджерка.

За словами дівчини, у такій роботі не обійтися й без психології. Адже, аби добре виконувати свою роботу, потрібно мати підхід до кожного клієнта, особливо коли працюєш із відгуками на Trustpilot.

Переїзд у Литву

Полякова розповіла, що її переїзд у Литву був дуже обдуманим. Адже на той час вона вже 3 роки зустрілася із хлопцем з Вільнюса. Тож і раніше бувала у цьому місті – воно одразу стало для неї близьким та затишним. Мовляв, хоч це й столиця, але за темпом життя – спокійна й тиха. Через це місто чимось нагадує дівчині рідну Вінницю.

"Цікаво, що років 7 тому, ще до знайомства з коханим, я приїжджала у Вільнюс із екскурсією. У той день була дуже погана погода й ми пробули у місті від сили 3 години, побачити встигли мало. І тоді я подумки собі сказала, що я обов'язково ще маю сюди повернутись. І ось я тут. Думки матеріальні", – переконана Дар'я.


Полякова переїхала у Литву до хлопця / Фото з особистого архіву ​

Вона пояснила, що про переїзд до хлопця думала вже давно, поки вони зустрічалися на відстані. Втім, їй важливо були мати у Вільнюсі повноцінну роботу й оточення, аби почуватися максимально комфортно. Тож коли їй запропонували посаду у TransferGo, погодилася фактично без вагань. Рідним дівчина розповіла про свої плани вже аж тоді, коли успішно пройшла усі етапи співбесіди, а друзям – і взагалі за кілька днів до від'їзду. "Люблю говорити про свої досягнення, коли вже є видимий результат! Усі рідні дуже зраділи і, звісно, підтримали", – підкреслила Полякова.

Що допомогло адаптуватися за кордоном

Адаптуватися до життя у новій країні Поляковій було легко – і цьому посприяла ціла низка факторів. Звісно, насамперед дуже допомагало те, що її хлопець – місцевий. Він завжди все й у всьому підказує. Водночас робочий колектив у TransferGo став для дівчини ніби другою родиною. "У вільний час, ми можемо десь посидіти, піти до когось у гості, або ж просто лишитись у офісі та відпочити на нашій літній терасі. Офіс для мене – вже як другий дім", – поділилася відчуттями українка.


Офіс TransferGo – як другий дім / Фото з особистого архіву ​


Полякова працює у TransferGo / Фото з особистого архіву ​

Однією з найпоширеніших проблем, з якою зіштовхуються українські емігранти за кордоном, є мовний бар'єр. Втім, у Полякової з цим не виникло жодних труднощів. Адже скрізь у місті розуміють англійську та російську, якими вона добре володіє. Втім, щоб почуватися ще комфортніше, дівчина почала вивчати й литовську. Ця мова їй дуже подобається. "Вона дуже м'яка й повністю відрізняється від української", – зауважила Дар'я.

TransferGo ще з моменту, коли я лише отримала офер, взявся допомагати мені з підготовкою робочої візи, та згодом, посвідки на постійне проживання. Це дуже полегшило усю процедуру, адже зі мною завжди на зв'язку була представниця HR від компанії,
– зазначила менеджерка.

Вона також каже, що відчуває дуже приязне ставлення до українців у компанії. Це, мовляв, проявляється навіть у дрібницях. В офісі часто лунають українські пісні, колеги із зацікавленням вивчають нові українські слова, а Дар'я – литовські.


Хороший колектив допомагає адаптуватися до нового життя / Фото з особистого архіву ​

"Пам'ятаю, як на День Незалежності увімкнула наживо трансляцію з Майдану й усі захоплено дивились на Київ, на парад! У той момент я неймовірно пишалась, що з України! В нас у офісі навіть висить наш прапор, поруч із литовським, що дуже приємно", – підкреслила Полякова.

Ба більше, за словами дівчини, кілька її колег навіть мандрували в Україну просто у гості – на відпустку. Повертались додому вони дуже задоволеними та враженими. "Взагалі, я жодного дня не відчувала себе емігранткою тут, у TransferGo, та і у Литві в цілому. Усі із повагою ставляться до мене, що робить моє життя у Литві дуже комфортним та цікавим", – пояснила Дар'я.


Полякова пишається, що українка / Фото з особистого архіву ​

Дівчина будуватиме кар’єру в Литві

Полякова часто приїжджає в Україну – у гості до рідних та друзів. Втім, будувати свою подальшу кар'єру та влаштовувати життя найближчими роками вона планує саме у Литві. За словами дівчини, такого ставлення до людей, як у TransferGo, вона не зустрічала ще у жодній компанії. "Тут кожен почувається цінним, важливим! Тут приділяють увагу тому, щоб працівник достатньо відпочивав. Я маю чудову можливість відкрити нові здібності у нових проєктах, які я маю, крім основної роботи, і це дуже надихає", – наголосила менеджерка.

Тим, хто роздумує про переїзд за кордоном, Полякова радить насамперед слухати своє серце. Адже своє щастя можна знайти і в Україні. "Важливо, щоб "усі зорі" складались на вашу користь. Якби у Литві не було мого хлопця, моєї підтримки, я б навіть не думала про переїзд. Адже в Україні можна також реалізувати себе! Та моя історія продовжується саме у Литві, і я цьому дуже рада", – зазначила дівчина.