Варто зазначити, що для відмови від вакцинації повинна бути справді серйозна причина. Більшість супутніх захворювань не є підставою для запобігання обов'язковій імунізації.

Цікаво Унікальна бонусна програма: як заробляти на міжнародних грошових переказах

Кому можна не робити щеплення проти коронавірусу в Австрії

В окремих випадках допускається відмова від вакцинації для людей з імуносупресією у високому ступені. Повторна оцінка стану здоров'я для подальшого прийняття рішення може проводитися з інтервалом у три місяці.

Від обов'язкової вакцинації звільняються діти до 14 років, вагітні жінки (насамперед у першому триместрі, коли плід формується) та ті, хто одужав від коронавірусу (лише на 180 днів).

Після розголосу у ЗМІ про те, що у деяких випадках вакцини проти COVID-19 можуть викликати тромби (це насамперед стосується векторних вакцин, як-от AstraZeneca чи Johnson & Johnson), австрійці зі схильністю до тромбоемболії стали відмовлятися від щеплень. Однак, у документі МОЗ уточнюється, що така схильність не є причиною для відмови або відкладання вакцинації проти COVID-19. Людям із синдромом тромбозу з тромбоцитопенією (TTS) та схожими діагнозами рекомендують надавати перевагу мРНК-вакцинам.

Люди, яким стан здоров'я дозволяє робити щеплення, але які свідомо відмовляються від вакцинації виключно через власні упередження, в Австрії будуть платити штрафи у розмірі до 3 600 євро.

Вакцинація проти COVID-19 в Австрії

  • В Австрії вже 70,0% жителів пройшли повну вакцинацію проти коронавірусу.
  • Всього в країні введено 15,5 мільйонів доз вакцин.
  • Два уколи отримали 6,25 мільйона людей.
  • В країні використовують такі препарати: Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson & Johnson.