Рейтинг сформували аналітики британського видання The Economist. Вони оцінювали міста, зокрема, за такими критеріями: інфраструктура, освіта, екологія, охорона здоров'я, культура і довкілля, а також – стабільність. Найкращим для життя вкотре визнали Відень.
Зверніть увагу Мандрівник, який відвідав всі країни світу, назвав найпрекрасніше місце на Землі
Київ – у десятці найгірших
У рейтингу The Economist Київ – у десятці найгірших. Місто отримало лише 44,5 бали (при умові, що Відень – 98,4). Українську столицю аналітики помістили на 165 сходинку із 173. Загалом десятка найгірших міст для життя міст світу виглядає так:
- Каракас (Венесуела)
- Київ (Україна)
- Порт-Морсбі (Папуа Нова Гвінея)
- Хараре (Зімбабве)
- Дакка (Бангладеш)
- Карачі (Пакистан)
- Лагос (Нігерія)
- Алжир (Алжир)
- Триполі (Лівія)
- Дамаск (Сирія).
Варто зауважити, що позиція Києва у рейтингу, щонайменше, дивує. Так, Україна перебуває в умовах повномасштабної війни. Українці, зокрема, кияни змушені ціною власних життів виборювати свободу рідного міста та своєї країни. Водночас, попри повітряні тривоги та численні атаки російських загарбників, Київ продовжує жити та розвиватися. У місті засновують нові бізнеси, відкривають десятки закладів, створюють бренди, якими захоплюються у різних куточках світу, проводять різноманітні мистецькі заходи.
Київ – любов мільйонів / Unsplash
Що про рейтинг думають киянки
Закордон 24 розпитав мешканок Києва, чи погоджуються вони з позицією міста у рейтингу. Як з'ясувалося, – ні. Київ вважають комфортним для життя. Зауважують: плюси суттєво переважають над мінусами.
Киянка Ірина розповіла, що любить Київ за його зелень та неймовірно красивий Дніпро:
Люблю Київ за те, що тут багато парків та місць для прогулянок і відпочинку, багато зелені та є великий і красивий Дніпро) А ще подобається "багатошаровість" міста – як його стара частина вдало поєднується з новими будівлями.
Киянка Аліна зауважила, що життя у Києві має набагато більше плюсів, аніж мінусів. Місто має багато зелені, а вулиці – супер чисті. Комунальники працюють постійно. Великим бонусом є те, що кожен мікрорайон має свій сквер чи парк. Тим часом у центрі їх навіть набагато більше, аніж на околицях. Аліна зауважила, що для міста-мільйонника – це рідкісно та ціннно. Вона наголосила, що мешкає у Києві понад 7 років, однак досі бачить дендропарки, парки, в яких я досі не була, ба більше, не чула.
"По-друге, це люди і обслуговування в громадських місцях. У нас дуже висока культура обслуговування, ввічливості та гостинності. Особливо люди змінились після початку повномасштабного вторгнення, ми стали більш емпатичні одне до одного це сто відсотків", – наголосила Аліна.
Окрім того, вона звернула увагу що, звичайно, є райони, мешкати у яких не так комфортно через питання безпеки. Однак вона може та власне й обирає райони, у яких і ввечері почувається абсолютно спокій.
"Київ – це культурний і мистецький центр. Попри непросту ситуацію в країні, я бачу круті ініціативи, виставки, фестивалі, тут люди хочуть розвиватись і надихають на це інших", – зауважила Аліна.
Єдиним суттєвим мінусом, який вона виокремила у Києві, є затори. Наразі не працює частина гілки метро, це завдає дискомфорту. Водночас наземний громадський транспорт в українській столиці – дуже розвинений. Маршрутка по Києву коштує всього 15 гривень, а метро та автобуси 8 гривень.