Працівників підприємств продовжують тестувати на коронавірус двічі на тиждень, а тестування у школах відбувається раз на тиждень, щопонеділка. Міністр охорони здоров'я Властиміл Валек припустив, що з середини лютого цю практику можуть припинити, якщо епідемічна ситуація дозволятиме.

Цікаво Як змінюється ринок грошових переказів: експерт назвав ключові фінансові тренди

Що змінилося

З 31 січня після позитивного ПЛР-тесту на коронавірус жителям Чехії вже не потрібно буде протягом 30 днів проходити тестування на роботі або в школі або вирушати знову на карантин після ризикованого контакту з інфікованою людиною.

Проходження підтверджувального ПЛР-тесту не є обов'язковим. Проте, за інформацією МОЗ, з другої половини січня приблизно 57 000 людей у Чехії, які отримали позитивний результат антигенного тесту, пройшли ПЛР-тестування. У цьому випадку після отримання негативного результату карантин закінчується і співробітник отримує офіційну довідку про хворобу, що не відбувається під час антигенного тестування.

Наразі, якщо у працівника на роботі виявлять позитивний результат антигенного тесту на COVID-19, то він автоматично відправиться на п'ятиденний карантин. Після закінчення самоізоляції людині повторно проводитимуть тестування на місці праці.

COVID-19 в Чехії

  • З початку пандемії у Чехії зафіксовано 2,99 мільйона випадків зараження коронавірусом.
  • Померло від ускладнень, спричинених вірусом, 37 184 осіб.
  • У країні вакцинувалися 63,4% жителів. Всього введено 17 мільйонів доз вакцин.

Вас може зацікавити сюжет про те, хто частіше заражається штамом Омікрон: дивіться відео