В Ісландії запровадять податок для туристів

Скандинавська країна планує додати новий податок, який сприятиме досягненню кліматичних цілей та сталого розвитку. Гроші, які збиратимуть з іноземців, планують витратити на реалізацію проєктів у галузі екології.

Цікаво Архітектурна гармонія: як виглядає найкраща бібліотека у світі та де її знайти

Туризм в Ісландії справді виріс у геометричній прогресії за останнє десятиліття, і це, очевидно, впливає, зокрема, і на клімат,
— сказала прем'єр-міністр країни Катрін Якобсдоттір.

Влада Ісландії вже співпрацює з туристичними компаніями, щоб зробити життя в країні екологічно безпечним, – наприклад, переводять весь транспорт на електричний. І це не єдиний проєкт, що вони планують реалізувати разом.

Хоча ніяких конкретних даних про точну вартість не було надано, Якобсдоттір зазначив, що тариф "не буде високим", і він буде застосований як міський податок для людей, які залишаються в Ісландії.

Туристичні податки у популярних країнах та містах – звичайна практика. Вони вже діють у багатьох локаціях у Європі та Азії.

Які країни світу змушують заплатити за в'їзд і не тільки?

Численні країни та міста, включно з кількома європейськими, нещодавно запровадили плату для відвідувачів. Таке рішення прийнято не лише, щоб отримати прибуток, але й стримати величезний наплив туристів.

Суми стягнень коливаються від 50 центів до десятків євро. Дізнайтеся детальніше про які суми йдеться та в яких країнах туристи тепер мають сплачувати обов'язкові збори. Зазначимо, і хоча зазвичай щоденна сума податку є невеликою, протягом тижня сім'я із чотирьох осіб може заплатити місту понад 115 євро, не враховуючи вартість проживання, транспорту та сувенірів.