Аби допомогти українцям зрозуміти всі нюанси та тонкощі переїзду до Британії, компанія TransferGo організувала відеозустріч з експертами.

Цікаво Головне про актуальні правила в'їзду українців до Польщі: пояснює консультантка з легалізації

Участь у прямому ефірі взяли міграційні юристи компанії Stеrling Law Оксана Дем'янчук та Наталія Варагаш. Також до розмови долучився менеджер з маркетингу TransferGo Юрій Синенький.

Правила в'їзду до Великої Британії

Згідно з даними українського МЗС, Велика Британія визнає всі вакцини, якими щеплять українців – AstraZeneca, Pfizer BioNTech, Moderna та Sinovac-CoronaVac. Однак з 7 грудня 2021 року всі подорожуючі до Великої Британії, попри свій статус вакцинації, мають надати негативний результат тестування на COVID-19, зробленого не більш як за 48 годин до перетину кордону Великої Британії. До того ж країна вимагає зробити тест на коронавірус по прибуттю упродовж двох днів.

Таким чином вакциновані українці зобов'язані зробити:

  • take a pre-departure COVID-19 test – надати негативний результат тестування на COVID-19 (ПЛР тест, LAMP, антиген), зробленого не більш як за 48 годин до перетину кордону Британії;
  • book and pay for a day 2 COVID-19 test – забронювати і сплатити до прибуття до країни проходження тесту на COVID-19 на 2 день перебування в Англії;
  • перебувати на самоізоляції до отримання негативного результату PCR тест на COVID-19;
  • complete a passenger locator form – заповнити перед приїздом до Великої Британії онлайн форму контактних даних і номеру бронювання тесту на COVID-19, який потрібно зробити протягом 2 днів по прибуттю до країни.

Також необхідно пройти повний курс вакцинації принаймні за 14 днів до прибуття до Англії і мати відповідне підтвердження.

Яка ситуація з COVID-19 у країні

Як пише Worldometers, Британія перебуває на четвертому місці у рейтингу поширення коронавірусу. Від початку пандемії там зафіксували понад 10,6 мільйона хворих. На жаль, 145 тисяч померли. Натомість 9,3 мільйона одужали. Зараз у Британії лютує новий небезпечний штам Омікрон. Через нього у Британії посилили карантинні обмеження: запровадили COVID-паспорти, обов'язкове носіння масок та рекомендували працювати з дому.

Які візи дозволяють в'їхати до Великої Британії

Для того, щоб легально потрапити на територію Великої Британії, українцю потрібно відкрити візу. Її тип залежить від мети візиту і терміну перебування у країні. Варто визначитися, чи їдете ви на короткостроковий термін, чи плануєте переїзд.

Громадянам України, які не планують імміграцію до Великої Британії, слід оформити гостьову візу (Standard Visitor Visa).

Туристичні візи відкриваються, все працює. Ми отримаємо дуже багато позитивних результатів. Цей тип віз має у собі різні категорії. Але з цією візою ви маєте показати документи, які підтверджують ваші наміри повернутися додому,
– пояснила Наталія Варагаш.

Для успішного оформлення візи необхідно продемонструвати, що:

  1. Ви збираєтесь залишити Велику Британію, як тільки закінчиться період візиту.
  2. Ви не збираєтесь проживати у Великій Британії упродовж тривалого часу або зробити Велику Британію своїм основним місцем проживання.
  3. Ви можете фінансово утримувати себе.
  4. У вас є можливість оплатити зворотний квиток.

У яких випадках відкривають Standard Visitor Visa

  • туризм: відпустка або зустріч зі своєю сім'єю та друзями;
  • бізнес: для ділових зустрічей або конференцій;
  • медицина: проходження лікування або медичної діагностики;
  • волонтерська діяльність: участь у заходах благодійної організації, зареєстрованої на території Великої Британії, упродовж не більше 30 днів;
  • навчання: проходження курсів навчання у приватному навчальному закладі тривалістю не більше 6 місяців:

До Британії можна в’їхати за різними візами / Фото Unsplash
До Британії можна в'їхати за різними візами / Фото Unsplash

Яку візу відкривати для імміграції та роботи у Британії

Найчастіше українці, які хочуть залишитися у Великій Британії на довший термін, відкривають:

  • робочу;
  • студентську;
  • або сімейну візу.

Усі ці типи віз мають різні вимоги та правила перебування у країні.

Робоча віза

Робоча віза (Skilled Worker Visa) наразі є основним способом найму працівників у Великій Британії з усього світу. Працівник із візою Skilled Worker може отримати посвідку на проживання після 5 років проживання у країні. Отримання візи вперше або перехід з іншого типу візи на візу Skilled Worker.

Як це відбувається

Спершу компанія робить кандидату пропозицію щодо роботи і подає заявку на спонсорський сертифікат. Також роботодавець оплачує збір (Immigration Skills Charge), а працівник подається на візу Skilled Worker онлайн, бронює візит до візового центру й оплачує візові збори. Як правило, віза діє упродовж періоду до 5 років.

Для роботи у Британії слід відкривати робочу візу / Фото Unsplash
Для роботи у Британії слід відкривати робочу візу / Фото Unsplash

Студентська віза

Громадяни України і ЄС можуть подати заявку на отримання студентської візи (Student Visa) у тому випадку, якщо їм більш як 16 років, вони приїхали на навчання й відповідають наступним вимогам:

  • отримали місце на курсі від ліцензованого спонсора;
  • мають змогу утримувати себе й оплачувати свій курс (сума варіюється в залежності від ваших обставин);
  • можуть говорити, читати, писати англійською, і розуміють англійську на слух;
  • отримали згоду батьків у тому випадку, якщо їм 16 чи 17 років (потрібні докази при подачі заявки)

Власники Student Visa можуть вчитися у Великій Британії, а також працювати упродовж 20 годин під час навчання. Водночас вони не мають права отримувати державну допомогу й пенсії, працювати на певних роботах, наприклад, бути спортсменом або тренером. Їм тако заборонено навчатися у школі або коледжі, що фінансується державою.

Сімейна віза

Громадяни України, які подаються на сімейну візу (Family Visa) набувають право працювати і вчитися у Великій Британії практично без обмежень. Виняток − віза нареченого чи нареченої, яка видається на 6 місяців з метою реєстрації шлюбу із подальшим переходом на більш тривалу візу.

Ви не зможете подати заявку на сімейну візу або перейти на неї за наступних обставин:

  • член сім'ї тимчасово перебуває у Великої Британії по робочій або студентській візі. Але ви зможете подати заявку на перебування із ними у якості утриманця;
  • ви маєте гостьову візу терміном на 6 місяців або менше.

Водночас особа із Family Visa може отримати посвідку на проживання після 5 років проживання у країні. Дуже важливо підготувати правильні фінансові документи. Їх обсяг і зміст будуть залежати від джерела Ваших доходів або доходів Вашого партнера. Переважна більшість відмов поданій категорії обумовлені невідповідністю документації з вимогами імміграційних правил.

Які ще є варіанти в'їзду до Британії

Експерти зауважили, що хороші можливості відкривають такі категорії віз:

  • Startup – для тих, хто планує відкрити у Великій Британії власну справу, але є в цьому новачком;
  • Innovator – для досвідченіших бізнесменів, які мають інноваційні ідеї;
  • Skill Worker – для працівників, яких найняли на тривалий період;
  • Sole Representative – для осіб, які працюватимуть у британському філіалі компанії, у якій наразі працюють.

Зазначені візи видаються на тривалий термін, тож людина отримує шанс здобути посвідку на проживання, а це – перший крок до отримання громадянства. Однак тут є нюанси:

  • усі ці візи потребують підтвердження знання англійської мови;
  • претендент на візу має довести, що в нього достатньо коштів на рахунку, щоб у визначений час повернутися додому;
  • отримувачам віз цієї категорії дозволяється привезти із собою сім'ю. Але теж за умови підтвердження фінансового достатку. Ви маєте довести, що спроможні фінансово утримувати тих членів сім'ї, які житимуть із вами у Великій Британії.

Робота в Англії для українців

У Великій Британії з радістю беруть на роботу іноземних професіоналів. А особливо в тих сферах, де відчувають дефіцит власних працівників. Серед найбільш затребуваних професій можна назвати:

  • логістика (закупівлі, транспортування, упаковка, підсобна робота на складі);
  • торгівля (адміністратори, продавці-консультанти, касири);
  • перевезення, автосервіс (водії, працівники автомийки);
  • готельний бізнес, громадське харчування (кухарі та їх помічники, офіціанти, прибиральники);
  • домашній персонал (няні, гувернантки);
  • підсобні роботи, робочі спеціальності (збирачі врожаю, вантажники);
  • робота на фабриці.

Зарплати, як і всюди, залежать від роботи, кількості робочих годин та міста. Зазвичай трудові мігранти отримують зарплату на пластикову карту або раз на місяць, або щотижня. Також є практика виплати спеціальними чеками.

Мінімальна зарплата складає від 1800 євро на місяць для працівників на фермах чи у теплицях. Няні отримують трохи більше – 1900 євро на місяць. Однак їхня ставка залежить і від кількості дітей, за якими потрібно доглядати. До 3000 євро можуть отримувати шефкухарі.

Чи існують переваги для українців, які зараз живуть у країнах ЄС

Оксана Дем'янчук зауважила, що українці, які проживають, до прикладу, у Польщі, і мають посвідку на проживання і цій країні, не отримають якихось особливих переваг перед іншими громадянами України. Простіше кажучи, процедура отримання робочої візи для них не буде спрощеною.

Як переїхати до Великої Британії: дивіться відео від TransferGo

Детальніше про всі типи віз – читайте у довіднику від TransferGo. Щоб отримати детальну інструкцію з практичними порадами та відповідями на найпоширеніші запитання, залиште заявку за посиланням.