Хотіли почуватися своїми: фахівці з IT, які працювали за кордоном, та повернулися в Україну
Джерело:
The VillageІснує думка, що за кордоном працьовиті українці матимуть більше можливостей. Але є люди, які повернулися в Україну і не шкодують про це рішення. Навіть переконують, що на Батьківщині досягати успіху й відчуття комфорту легше. Наводимо приклади таких осіб і розповідаємо, що спонукало їх вернутися додому.
Українці, про яких йтиметься далі, є працівниками сфери інформаційних технологій. Зараз вони успішно розвиваються у тих професіях, які обрали.
Цікаво Скільки заробляють моделі за кордоном: розповідь українки
Вадим Демедес, 25 років
У 23 роки Вадим Демедес переїхав працювати програмістом у Канаду. Хлопець жив у Ванкувері. Повернувся в Україну у лютому минулого року, ще до карантину.
На думку Вадима, Канада інфраструктурно й технологічно розвинута, там вміють цінувати талановитих людей, але українцю бракувало звичного середовища. Високі податки, життя в кредит, інший менталітет стали тими чинниками, які спонукали його прийняти рішення про повернення.
Мені бракувало свого середовища. За такими простими речами я погнався назад,
– каже Вадим.
Зараз він намагається підтримувати людей, які мають власну справу в Україні та створюють креативні проєкти.
Михайло Рожков, 28 років
У 2013 році Михайло Рожков здобув фах політолога. Юнак змінив кілька робіт, після чого зрозумів, що хоче спробувати пожити за кордоном. Згодом Михайло переїхав до Ізраїлю, де навчався і працював.
На цьому пригоди заробітчанина не завершилися. Хлопець вирушив до Гуанчжоу. Там спробував себе в ролі учителя англійської мови.
Ще через пів року – опинився у Берліні. Прожив там два місяці, витратив усі збереження та не знайшов ані роботи, ані квартири, тому знову полетів у Китай.
В Україні Михайло Рожков повернувся в серпні 2018 року. Зараз успішно будує кар'єру в IT-компанії Appflame.
Олександр Дзюба, 43 роки
Олександр – колишній прикордонник. Розповідає, що робота була цікавою, але важкою. За рік до звільнення він вирішив, що хоче спробувати себе в бізнесі.
Тоді чоловік почав готуватися до міжнародного тесту GMAT (який визначає рівень здатності навчатись у бізнес-школах). Разом з тим Олександр вступив на магістерську програму у Швеції. Після складення тесту він отримав підтвердження від Hult International Business School на МВА. Далі він вісім місяців проживав у Шанхаї та чотири у Лондоні. Уже тоді паралельно працював у консалтингових компаніях аналітиком і займався дослідженням ринку.
Згодом чоловікові запропонувала роботу британська інвестиційна компанія, яка будувала готелі в Дубай. Він переїхав туди у 2013 році пропрацював до липня 2014 року.
Читайте також І не пошкодували про свій вибір: знаменитості, які здобули освіту за кордоном
Повернувся в Україну, коли почалися військові дії на Донбасі. Займався волонтерством, за рік витратив майже всі зароблені кошти й зрозумів, що настав час починати свою справу вже з отриманим за кордоном досвідом. Чоловік хотів створити щось технологічне та на довгострокову перспективу. Відтак, почав цікавитися віртуальною реальністю. У 2016 році українець заснував компанію Lucid Reality Labs у Києві.
Доповнена (AR), віртуальна реальності (VR) і штучний інтелект (AI) – це буде революція, що змінить життя людства, як колись це зробив інтернет чи перший смартфон,
– вважає Олександр.
Чоловік додає, що у мегаполісах на кшталт Лондона, Дубая чи Шанхая цікаво побувати, але справжні можливості Олександр бачить саме в Україні. За його словами, досвід життя за кордоном допоміг сформувати глобальне бачення й розуміння світових трендів, дозволив розмовляти з партнерами з усього світу однією мовою та створювати технології майбутнього тут.